II Zamkowe Spotkania z Balladą & Zlot Caravaningowy

Dnia 14 sierpnia entuzjaści caravaningu przybędą po raz drugi do Szydłowca, by cieszyć się urokami nowo utworzonego Camper Parku nad zalewem szydłowieckim. To spotkanie stanowi część czterodniowych II Zamkowych Spotkań z Balladą.

Program wydarzenia prezentuje się następująco:

  • 14 sierpnia: Przyjazd uczestników i integracja przy ognisku oraz karaoke z muzycznym towarzyszeniem zespołu Saxy Family.
  • 15 sierpnia: Uczestnictwo w obchodach miejskich Święta Wojska Polskiego i Bitwy Warszawskiej. Wieczorny koncert Krzysztofa Kissa na molo.
  • 16 sierpnia: Poranna wycieczka rowerowa do rezerwatu „Skałki” pod Niekłaniem. Wieczorem koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej na dziedzińcu zamkowym.
  • 17 sierpnia: Zwiedzanie atrakcji Szydłowca z rozpoczęciem o godzinie 10:00 w zamku, w tym Pracownia Historii Szydłowca oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Wizyta w Pracowni Władysława Aleksandra Maleckiego oraz tarasie widokowym ratusza. Wieczorem koncert „Andrzej Sikorowski i przyjaciele” w scenerii zamkowej.
  • 18 sierpnia: Wspólne pożegnanie o godzinie 12:00 z przejazdem kamperów przez Rynek Wielki.

Za organizację odpowiada Stowarzyszenie Cafe Jazz Festival współpracujące z Gminą Szydłowiec i Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek. Głównym partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.