Kiermasz Wielkanocny w Szydłowcu

Przed nami Święta Wielkanocne, a tradycyjnie w ich przededniu, 2 kwietnia, mieszkańcy Szydłowca oraz goście miasta będą mieli okazję uczestniczyć w uroczystej Niedzieli Palmowej na Rynku Wielkim. Wydarzenie to będzie połączone z procesją prowadzącą do kościoła św. Zygmunta, gdzie odprawiona zostanie uroczysta suma.

Historia i Tradycja

W procesji tradycyjnie pojawi się figura przedstawiająca Jezusa na osiołku, będąca wierną kopią historycznej rzeźby z około 1500 roku, która obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Kiermasz Rękodzieła

Podczas kiermaszu na Rynku Wielkim będzie można nabyć tradycyjne rękodzieło, takie jak gliniane naczynia wypalane w tradycyjny sposób, wiklinowe koszyki czy unikatowe dekoracje wielkanocne. Dodatkowo, mieszkańcy będą mieli okazję poświęcić palmy oraz wziąć udział w konkursach na najpiękniejszą palmę.

Zaproszenie dla Wystawców

Urząd Miejski w Szydłowcu zaprasza do udziału w kiermaszu wszystkich, którzy chcą sprzedawać lub promować swoje produkty związane ze Świętami Wielkanocnymi. Stoiska wystawowe można będzie ustawić od godziny 7:00. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali konkursy na najładniejszą palmę w różnych kategoriach.