2018-11-15

Imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy

Zwycięstwo w świetle reflektorów.

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 23, 2013

Wczoraj (22 września) w Sulejówku drużyna Szydłowianki Szydłowiec rozgrywała swój kolejny mecz w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Pomimo faktu, że spotkanie odbyło się o nietypowej dla naszych piłkarzy porze i scenerii (godz. 20:00 przy sztucznym oświetleniu) „Niebiescy” wrócili do Szydłowca z tarczą, przywożąc spod Warszawy komplet punktów.

Piłkarze naszej drużyny z pewnością mieli świadomość, że zajmująca w tabeli miejsce drugie od końca Victoria Sulejówek jest w ich zasięgu. Jednak od początku meczu to drużyna z Sulejówka dyktowała warunki gry oraz jej tępo. Kilkakrotnie gospodarze zagrozili bramce Pawła Wieczorka. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka. Szydłowianka w tej części gry nie dała rady stworzyć groźniejszej sytuacji. Akcje gości były neutralizowane przez defensywę Victorii już na dwudziestym lub trzydziestym metrze.

W drugiej połowie gospodarze atakowali jeszcze śmielej. Victoria konstruowała coraz konkretniejsze akcje, które stwarzały bardzo groźne okazje bramkowe. Jednak w każdej sytuacji na posterunku był świetnie dysponowany tego dnia Paweł Wieczorek – który de factobył najlepszym piłkarzem Szydłowianki w tym meczu. „Niebiescy” pod koniec meczu przeprowadzili jedną, decydującą dla losów tego spotkania akcję. W 87. minucie Tomasz Zagórski po przyjęciu piłki w środkowej części boiska pociągnął akcję kilka metrów. Wtedy dostrzegł dobrze wbiegającego w pole karne Pawła Kobylarczyka i posłał mu prostopadłą piłkę. Ten znajdując się praktycznie w sytuacji „sam na sam” nie pomylił się, i w konsekwencji na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Szydłowianka wyszła na prowadzenie. Korzystny dla siebie wynik goście „dowieźli” do końca meczu.

Drużynę Szydłowianki w Sulejówku wspierało kilkunastoosobowa grupa kibiców z Szydłowca.

Victoria Sulejówek – Szydłowianka Szydłowiec 0:1 (0:0)
P.Kobylarczyk ’87

Szydłowianka: Wieczorek – Suwara (90+2′Wiatrak), Jakubczyk, M.Kobylarczyk, Biela(Ż) – Teboh (70′Miller), Zagórski(Ż), Grymuła, Turczyk, Szyszka (58′P.Kobylarczyk) – Ł.Janik(Ż)

Obecnie drużyna Szydłowianki Szydłowiec zajmuje 7. lokatę. Następnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie Wilga Garwolin. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Targowej w sobotę 28 września o 15:30.