2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Zmiany, zmiany, zmiany…

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 30, 2013 · 3 komentarze

Modern digital tablet with business media website on a screen lying on a desk with some papers and documents, pen and cup of coffee.

Wystartowaliśmy z nowym medium lokalnym 24 kwietnia doskonale wiedząc, że przed nami tzw. ‘sezon ogórkowy’. Jednakże wyniki odwiedzalności Portalu Szydłowieckiego, liczba nowych użytkowników czy ilość opublikowanych artykułów przekroczyła nasze oczekiwania. Tym samym dało nam to kolejne powody, aby kontynuować i rozwijać ideę Portalu Szydłowieckiego. Już wkrótce nowa grafika, współpraca z jednym z największych i najbardziej renomowanych think-tanków w Polsce oraz wiele nowych funkcjonalności Portalu.

Od początku istnienia Portalu pojawiało się na nim około 385 artykułów, wiele z nich zawierających galerie zdjęć czy krótkie relacje video. Do tych najbardziej popularnych należała m.in. videorelacja z protestu mieszkańców Gminy Jastrząb wobec budowy farm wiatrowych (zobacz), czy bardzo popularny wywiad z Sylwią Szymkiewicz – niezwykle utalentowaną zawodniczką szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin Mushin (zobacz).

Nasz oficjalny fan page na Facebooku ma już prawie 1 600 polubień (warto nadmienić, że wszystkie działania na fan page prowadzimy zgodnie z regulaminem facebook’a i polubienia uzyskał nasz oficjalny profil). Dodatkowo nasz Portal w okresie, który dla mediów jest typowo wakacyjnym czasem odwiedziło około 13 000 unikalnych użytkowników, generując ponad 75 000 odsłon i spędzając średnio ponad trzy minuty na stronach Portalu.

Statystyki te być może nie są imponujące, ale uzyskanie ich na przestrzeni tylko kilku miesięcy znacznie wpłynęło na podjęcie decyzji o modyfikacji Portalu, jego szaty graficznej, a także umożliwiło nawiązanie współpracy z renomowanym polskim think-tankiem. Tym samym oprócz informacji dotyczących naszej małej lokalnej społeczności regionu ziemi szydłowieckiej, Portal Szydłowiecki już w najbliższym czasie otworzy się również na istotne wydarzenia z kraju i ze świata. Dzięki uprzejmości pewnej Fundacji – o której dowiedzą się nasi czytelnicy wraz z uruchomieniem Portalu na nowej szacie graficznej – będziemy także zamieszczać analizy ekspertów z różnych dziedzin dotyczące najważniejszych wydarzeń, które bezpośrednio lub pośrednio mają wpływ również na otaczającą nasz rzeczywistość.

Jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie Portalem Szydłowieckim oraz komentarze, którymi były opatrywane wpisy, a także za przesłane opinii na naszą skrzynkę redakcyjną odnośnie zmiany funkcjonalności Portalu. Opinie te wzięliśmy pod uwagę, tworząc nową grafikę dla serwisu zgodnie z sugestiami naszych czytelników. Wkrótce będziemy informować o planowym wdrożeniu nowej szaty graficznej i wynikającymi z tymi działaniami utrudnieniami w funkcjonowaniu Portalu Szydłowieckiego.

Autor zdjęcia: © bloomua – Fotolia.com