2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

by Bartosz Kaluga on Październik 27, 2016

W Szydłowcu i Chlewiskach w dniach 28.10-02.11.2016r. na drogach dojazdowych do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. W związku z tym apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do obowiązujących w tym czasie znaków. Ponadto ruch w rejonie cmentarzy na bieżąco będą nadzorować policjanci.

W Szydłowcu jak co rocznie ruch będzie się odbywał ulicą Kamienną, która będzie jednokierunkowa wjazd od ulicy Folwarcznej w kierunku ulicy Hubala. Ulica Brzozowa również będzie ulicą jednokierunkową, będzie obowiązywał zakaz skrętu w ulice Kamienną i Brzozową z ulicy Hubala.

W Chlewiskach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy na ulicy Cmentarnej począwszy od ulicy Słowackiego w kierunku miejscowości Stanisławów.

W związku z tym apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do obowiązujących w tym czasie znaków oraz poleceń policjantów kierujących ruchem.

Również w miejscowościach gdzie nie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu będą dyslokowane policyjne patrole, które na bieżąco będą kierować ruchem kołowym.

Pieszym, rowerzystom, motorowerzystom i motocyklistom przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko w terenie niezabudowanym, które nakazują przepisy. Zwiększenie widoczności również w terenie zabudowanym poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących.

sierż. Marlena Skórkiewicz 

Mapy poniżej ukazują szczegółowe zmiany w ruchu drogowym w dniach 28.10 – 02.11.2016r.