2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Zmarł ks. Witold Witasek. W latach 2010-214 był duszpasterzem szydłowieckiej młodzieży

by Marek Sokołowski on Luty 5, 2017

 

Proboszcz parafii św. Teresy w Ruskim Brodzie – ks. Witold Witasek zmarł dziś po długiej chorobie. Zmarły kapłan związany był z naszym terenem, bowiem w latach 1995-200 był wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Szydłówku. Następnie pracował w parafii NSJ w Radomiu i od 2006 roku w parafii św. Rodziny w Radomiu. Przez kilka lat był wikariuszem w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, skąd w czerwcu 2014 roku odszedł na probostwo w parafii św. Teresy w Ruskim Brodzie.       

Ksiądz Witold Witasek urodził się w 13 sierpnia 1970 roku w Przytyku. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 roku. Pogrzeb zmarłego kapłana zaplanowano na środę 8 lutego, w parafii Ruski Bród o 10.00 a w parafii Wrzeszczów o 13.00. Przez całe swe kapłańskie życie pracował z młodzieżą.

Warto przytoczyć kilka wpisów z FB śp. ks. Witolda Witaska:  Będziemy Cię zawsze Pamiętać…. Jesteś teraz najbliżej Boga….. Wspaniały Ksiądz i cudowny człowiek! Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Księże byłeś i jesteś dla nas światłem w drodze do Boga. Teraz to Światło świeci jeszcze mocniej. Pamiętaj o nas!

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie!  Światłość wieczna niech mu świeci, gdzie królują wszyscy święci. Gdzie królują z Tobą Panem, aż na wieki wieków Amen!