2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy Szydłowca

by Marek Sokołowski on Maj 16, 2015

Budowa drogi S-7 szybko postępuje. Nadszedł etap, w którym będzie wykonywany wykop pod  projektowane nowe jezdnie oraz wiadukty w ciągu ulicy Jastrzębskiej, Iłżeckiej i Kolejowej. Na wysokości ul. Jastrzębskiej wykop będzie miał on ok. 7 metrów zagłębienia. Przy ul. Kolejowej będzie o  połowę płytszy. Wymusza to zmianę organizacji ruchu. Będzie on na blisko 2 km odcinku, skierowany zachodnią drogą serwisową, którą wykonano tak aby mogła  przenieść obciążenia od najcięższych samochodów jadących „Siódemką”. W związku z tym od 18 maja na obwodnicy nie będzie już sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Kolejowej i Jastrzębskiej. Za to będą wprowadzone ograniczenia prędkości, a zjazd w kierunku Wierzbicy i Mirowa, będzie kierowany przez łączniki omijające obecne skrzyżowania.

Kilka lat temu na etapie konsultacji społecznych Burmistrz Szydłowca i Gmina Szydłowiec popierała lokalizację trasy S-7 po starym śladzie, na odcinku obwodnica Szydłowca – granica województwa. W wyniku protestów społecznych oraz starań władz powiatowych, projekt został znacznie skorygowany. Wprowadzono dodatkowe wiadukty i zagłębienie trasy, tak aby uciążliwość „Ekspersówki”, była szczególnie dla mieszkańców Osiedla Wschód była jak najmniejsza. Stary ślad jednak pozostał, co nieuchronnie teraz w czasie budowy musi wiązać się z pewnymi niedogodnościami.
Warto za drogowcami apelować o ostrożność, szczególnie zanim przywykniemy do nowej organizacji ruchu. Z pewnością czas budowy niesie liczne utrudnienia, zważywszy że droga jest budowana w granicach administracyjnych Miasta.