2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Złote medalistki z Jedynki

by Marek Sokołowski on Grudzień 15, 2015

Złote medalistki z Jedynki

Finał międzypowiatowy  Ziemi Radomskiej szkół podstawowych w unihokeju dziewcząt, rozegrany  był 12 grudnia w Radomiu. W zawodach tych wzięły udział Mistrzynie Powiatu Szydłowieckiego – uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  w Szydłowcu. Dziewczęta z „JEDYNKI” odniosły wspaniały sukces, zajmując pierwsze miejsce w gronie siedmiu najlepszych szkół rejonu radomskiego, co dało im awans  do XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016.

 W drodze po złote medale zawodniczki „ JEDYNKI” pokonały PSP nr 34 Radom 1-0, zremisowały 0-0 z PSP nr 9 Radom. W meczu półfinałowym z faworyzowaną drużyną z PSP w Czarnej padł remis 0-0, a o awansie do finału zawodów decydował  konkurs rzutów karnych. Rozstrzygnięcie padło dopiero w dwunastej serii na korzyść „JEDYNKI”. W spotkaniu finałowym nie dały szans rywalkom z PSP w Suskowoli,  zwyciężając 2-0.

Złote medalistki z Jedynki grały w składzie: Natalia Celi, Natalia Gos, Julia Penkalska, Anna Kucfir, Klaudia Szcześniak, Natalia  Przygodzka, Paulina Stanik, Agata Niewadzisz, Dominika Buczek.

Opiekunem zespołu jest Andrzej Koniarczyk

Info: Dorota Suligowska