2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

I Zjazd Poplamionych czyli spotkanie SUPER BOHATERÓW PLAMY.

by Marek Sokołowski on Listopad 27, 2015

 W sobotni wieczór 21 listopada, od słów „Po ponad ćwierć wieku od pierwszej odsłony, po 15 latach nieobecności, dziś powracają na zamkową scenę – ci , którzy PLAMIE oddali serce, oddali duszę i nierzadko wątrobę – SUPER BOHATEROWIE PLAMY. Rozpoczął się na szydłowieckim Zamku I ZJAZD POPLAMIONYCH czyli wszystkich tych, którzy na PLAMIE grali, śpiewali na PLAMIE bywali, jednym słowem PLAMĘ kochali.

Muzyczny „powrót do przeszłości” rozpoczął się tradycyjnie od wspólnego odśpiewania „Tęskniacza” czyli piosenki, którą rozpoczynały się i kończyły wszystkie PLAMY oraz od  wspominkowej prezentacji multimedialnej, która zawierała historię imprezy. A potem przyszedł czas na piosenki. Dawne „poplamione” przeboje przypomnieli : „TERCET EGZOTYCZNY” w składzie Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Robert Jędrzejczyk oraz Darek Kwaśniewski, który specjalnie na tę okazję pokonał ponad 2000 km ,  aby tego dnia pojawić się na  Zjeździe, „MORZE NIE BYLE CO” czyli Michał Bochra, Piotr Marcula, Piotr Stawecki, Piotr Salamaga i Tomasz Podkowiński, który tego wieczora zadebiutował jako wybitny szydłowiecki drumlista, zespół „PRIM DAY po przeróbkach”  w osobach Małgorzaty  Grochal, Katarzyny Nowak, Cezarego Szymkiewicza i Agnieszki Klepaczewskiej, duet rodzinny Zosia Salamaga i jaj tata Piotr oraz  potrójny laureat Grand Prix PLAMY zespół „CHIŃSKI KWAS” w składzie Michał Sobutka , Piotrek Stawecki i Piotr Salamaga. Największą furorę zrobili jednak najmłodsi uczestnicy Zjazdu – formacja „PLAMIACZE THE JUNIORS” czyli: Marysia i Szymek Bochra, Tymon i Jeremi Sobutka, Maciek Stawecki, Inga i Kuba Klepaczewscy, Lara Zaremba, Ola Nowak i Zosia Salamaga ,  którzy przy głośnym wtórze publiczności wykonali  jedną z najpopularniejszych szant – „Kiedy szliśmy przez Pacyfik”.

Sobotnie spotkanie po latach było również okazją do przyznania dyplomów i koszulek SUPER BOHATERA PLAMY, które otrzymali: Robek Jędrzejczyk – „ojciec założyciel” imprezy, Jarek Cender – „brat ojca założyciela” imprezy, czyli panowie z inicjatywy których odbyła się pierwsza PLAMA w 1990 r., Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, które przez 10 lat było organizatorem imprezy oraz Cezary Słoń, który zaraził pasją do grania i śpiewania większość z występujących podczas Zjazdu wykonawców.

Serdeczne podziękowania kierujemy do „poplamionej” publiczności, która jak zwykle nie zawiodła i licznie stawiła się  na  to spotkanie po latach. Miło było zobaczyć „stałych/starych  miłośników” Plamy, miło było spotkać  zupełnie nowych , mamy nadzieję że od ostatnie soboty również „poplamionych” bywalców. Dziękujemy wszystkim za ten sympatyczny wieczór i za wspólne śpiewanie.

Specjalne i do tego ogromne podziękowania dla dwóch towarzyszących Zjazdowi ANIOŁÓW – Agnieszki Zaremby  i Michała Czyżewskiego, za opracowanie multimediów oraz cierpliwe i pełne wyrozumiałości podejście do niesfornych „poplamionych”  a także  Filipa Czyżewskiego za przygotowanie czołówki Zjazdu.