2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Zima atakuje

by Marek Sokołowski on Styczeń 7, 2017

Od kilku dni w całej Polsce panują bardzo niskie temperatury. W Szydłowcu można było rano odnotować temperatury poniżej – 20 stopni. Spadło także sporo śniegu. Do tego wiatr wzmaga termiczne odczucie chłodu. W taką pogodę chętnie pozostajemy w domach, tym bardziej że to sezon infekcji i przeziębień.. Przysłowia ludowe nieco nas pocieszają, bowiem według nich „Po styczniu jasnym i białym będą w lato upały”.

Dodatkowo w prognozach długoterminowych, raczej już nie widać w styczniu takiej fali zimna, jaką mamy obecnie. Temperatura powoli będzie się podnosić. Póki więc mamy taką możliwość, cieszmy się piękną zimą. Wyciągajmy sanki i łyżwy, sprzęty kiedyś także i u nas mocno popularne.

Potężne fale Bałtyku, gnane silnym wiatrem wyrządziły na jego wybrzeżu ogromne szkody.  Huragan Axel zniszczył molo w Sopocie. Spustoszył też wiele plaż. Możemy więc powiedzieć, że u nas jednak mimo wszystko jest spokojnie, bo tylko kłopot mają  mieszkańcy Osiedla przy Kolejce, których awaria rury wodociągu pozbawiła wody.