2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

ZiemiaSzydlowiecka.pl integruje Powiat Szydłowiecki

by Bartosz Kaluga on Marzec 16, 2016

Serwis Odroważ 24 udostępnił feed Twitter na stronie ziemiaszydlowiecka.pl , dzięki czemu wszystkie zainteresowane podmioty instytucjonalne, oraz osoby opiniotwórcze z Powiatu Szydłowieckiego będą mogły docierać do szerokiego grona mieszkańców zainteresowanych tematyką lokalną.

Czym jest Twitter

Twitter służy jako bardzo szybki kanał social media do komunikacji z dziennikarzami, politykami czy celebrytami. Jest ceniony bardziej na Zachodzie Europy, gdzie w odróżnieniu do Facebook’a nie jest jeszcze tak bardzo przeładowany różnymi formami reklamowymi. Użytkownicy Twittera nie zostawiają również tak wielu informacji o swoich zainteresowaniach dla potencjalnych reklamodawców.

Cechą charakterystyczną tego narzędzia jest to, że każdy ‚twitt’ nie może przekroczyć 140 znaków, czyli w sam raz na jedno/dwa zdania, czyli: zwięzłe, rzeczowe, krótkie informacje. Jest to niezwykle praktyczne, bo poprzez ten zabieg użytkownicy mogą przekazać esencję tego co mają na myśli i przekierować do dalszego rozwinięcia np. na swój blog lub docelowy artykuł.

Na czym polega przewaga Twittera

Głównym zadaniem Twittera jest szybkie przekazywanie/pozyskiwanie informacji. Najważniejsze fakty mogą w telegraficznym skrócie pojawić się w strumieniu kanału danego medium (np. TVP INFO, TVN24, CNN) o wiele szybciej niż redakcja danego dziennika napisze obszerny artykuł czy zamieści materiał filmowy.

Dlaczego warto działać aktywnie na Twitterze również wymiarze lokalnym?

Twitter jest jednym z najlepszych narzędzi do przekazywania najnowszych informacji z pośród wszystkich dostępnych social media. Niejednokrotnie najistotniejsze informacje na świecie najpierw pojawiają się na Twitterze, dzięki czemu serwis zyskał szerokie grono sympatyków w kraju i na świecie.

Komunikacja poprzez Twitter to również szansa dla lokalnych instytucji oraz osobistości opiniotwórczych z naszego regionu, aby przekazać wiedzę mieszkańcom z pierwszej ręki, na żywo, będąc prawdziwym świadkiem wydarzeń czy też ich uczestnikiem.

Twiter jako LOKALNE forum idei i przemyśleń

Serwis ten jest wielkim ogólnoświatowym forum idei i przemyśleń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł stać się również takim forum w lokalnym wymiarze. Tym bardziej, że w mniejszych społecznościach powstaje stosunkowo mało nowych idei, pomysłów, nowych treści. Warto zatem wykorzystać potencjał tego kanału social media.

Jeśli ktoś ma ciekawe przemyślenia, będzie miało miejsce interesujące wydarzenie – m.in. poprzez feed Twitter na www.ziemiaszydlowiecka.pl użytkownicy Twittera z naszego regionu, będą mogli przekazać bezpośrednie informacje wprost do mieszkańców Powiatu Szydłowieckiego (oraz innych okolicznych powiatów).

Wystarczy tylko śledzić profile odpowiednich instytucji i osób z naszego regionu. A kim są ci ludzie, blogerzy, samorządowcy, instytucje lokalne które warto śledzić? Na początek przedstawiamy obecne aktywne profile na Twiterze.

Osobistości Ziemia Szydłowiecka


Portale i Instytucje Lokalne Ziemi Szydłowieckiej


Kogo warto jeszcze obserwować? A może brakuje Twojego profilu albo instytucji w której pracujesz? Daj nam o tym znać : )

Napisz na kontakt@odrowaz24.pl lub skomentuj artykuł

Odwiedź serwis www.ZiemiaSzydlowiecka.pl już teraz!

Bartosz Kaluga
www.massivemarketing.pl
eCommerce Magento, SEO, SEM, mobilne strony internetowe