2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Zgrupowanie instruktorów Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkaiw Spale.

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 26, 2016

W dniiach 22-24.04.2016r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się seminarium oraz kurs sędziowski zorganizowany przez Polską Federacje Karate Shinkyokushinkai.

W szkoleniu tym uczestniczył senseí Mariusz Szymkiewicz z SKKK MUSHIN – Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN co pozwoliło mu na rozszerzenie zakresu wiedzy dotyczącego form kata i europejskich przepisów sędziowania walk oraz konkurencji kata. W ostatnim dniu kursu uczestnicy podchodzili do pisemnego testu.

Głównymi instruktorami seminarium byli : sensei Taishi Watanabe z Japonii – tegoroczny Mistrz Świata w konkurencji kata oraz Shihan Alexander Goncharenko z Ukrainy – przewodniczący europejskiej komisji sędziowskiej.

Obecność naszego trenera na tego typu szkoleniu to kolejny dowód na to iż Stowarzyszenie MUSHIN dba o stały rozwój nie tylko zawodników ale i instruktorów. Przy tej okazji warto nadmienić że już w dniach 3-5.06 tego roku troje przedstawicieli naszego klubu wylatuje do Belgii na największy jak do tej pory obóz karate Shinkyokushinkai na świecie, do którego również przyłączyły się inne liczące się w świecie organizacje karate kyokushin. Jednak więcej informacji na ten temat podamy tuż po powrocie.