2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Zdrowo jem, więcej wiem – zasady zdrowego odżywiania

by Bartosz Kaluga on Listopad 16, 2016

Uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wysokiej pod kierunkiem mgr Grażyny Kowalskiej, biorą udział w 7 edycji programu „Zdrowo jem, więcej wiem.” Jest to program, składający się z trzech etapów: jesiennego, zimowego i wiosennego. Ten ogólnopolski projekt prowadzi Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a honorowym patronem akcji jest Pierwsza Dama Agata Kornhauser –Duda.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Realizując zadania z pierwszego etapu, dzieci dowiedziały się, że nie wszystko co jemy jest zdrowe, owoce i warzywa to nie tylko witaminy, a także, że ruch na świeżym powietrzu jest niezbędny do prawidłowego rozwoju.

Dzieci wykonały plakat, którego tematem było zachęcenie wszystkich do spożywania produktów zdrowych dla organizmu człowieka oraz prace plastyczne ,  wiersze i ciekawostki o ulubionych warzywach i owocach. Do realizacji projektu  zostali zaangażowani również rodzice, którzy poprzez prezentację uzyskali wiele informacji na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych swoich pociech.