2021-09-16

Imieniny: Wiktora i Małgorzaty

Zatrzymany sprawca rozboju w bezpośrednim pościgu

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 6, 2014

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu zatrzymali w bezpośrednim pościgu  sprawcę rozboju. Sprawca rozboju to  35 letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj po południu (06.06.2014) w prokuraturze został mu przedstawiony zarzut dokonania rozboju i zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za powyższe przestępstwo sprawcy  rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (05.06.2014) r około godziny 20.10 Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu została powiadomiona o dokonaniu rozboju na 60 letnim mężczyźnie mieszkańcu gminy Chlewiska. Do zdarzenia doszło w Szydłowcu na ulicy Północnej, gdzie sprawca obezwładnił idącego wraz z rowerem pokrzywdzonego, a następnie zabrał mu rower i siatkę z zakupami.

Po uzyskaniu tej informacji dyżurny niezwłocznie skierował w miejsce zdarzenia patrol policji,  który po penetracji pobliskiego terenu zatrzymał sprawcę rozboju. Okazał się nim 35 letni mieszaniec powiatu szydłowieckiego. Sprawca po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Pokrzywdzony w wyniku upadku doznał obrażeń i został przewieziony do Szpitala w Skarżysku Kamiennej.

W piątek po południu (06.06.2014) w prokuraturze zatrzymanemu został mu przedstawiony zarzut dokonania rozboju na starszym mężczyźnie i zastosowany wobec niego  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Policjanci odzyskali skradziony rower. Za powyższe przestępstwo sprawcy  rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.D.Gawęda.