2019-05-26

Imieniny: Marii i Władysława

Zatrzymani na gorącym uczynku sprawcy pobicia

by Marek Sokołowski on Październik 21, 2013

Policjanci z Szydłowca zatrzymali na gorącym uczynku czterech młodych sprawców pobicia. Wszyscy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia zostały im przedstawione zarzuty za dokonanie pobicia 52-letniego mężczyzny. Teraz sprawcom za popełnienie tego  przestępstwa grozi  kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (19.10.2013 r.) w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szydłówek grupa młodych ludzi bije starszego mężczyznę. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji dyżurny skierował w miejsce zdarzenia policyjny patrol, który na gorącym uczynku zatrzymał czterech sprawców pobicia. Wszyscy zatrzymani to młodzi ludzie  w wieku od 18 do 22 lat, mieszkający na terenie powiatu szydłowieckiego. Wobec powyższego, że byli oni w stanie nietrzeźwym zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dokonania pobicia.

Pokrzywdzony natomiast  to 52-letni mężczyzna, który w wyniku doznanych obrażeń  trafił do szpitala, gdzie po wykonaniu badań został zwolniony do domu. Teraz sprawcom za popełnienie tego  przestępstwa grozi  kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Dariusz Gawęda.