2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Zaproszenie. Wianki 2014

by Marek Sokołowski on Czerwiec 16, 2014

W sobotę  21 czerwca,  SzCKiS Zamek, zaprasza nad szydłowiecki zalew na WIANKI’ 2014. Imprezę  rozpoczną  o godz. 20.00 swoimi mini recitalami dwie młode wokalistki z Pracowni Muzycznej „Piano” Ania Bębenek i Kasia Grzesik. Po muzycznych prezentacjach rodzimych artystów przyjdzie kolej na gości specjalnych. 

Scena kipieć będzie energią, bowiem jako pierwszy pojawi się na niej zespół MEGITZA  finalistka MUST BE THE MUSIC. Megitza, czyli Małgorzata Babiarz komponuje oraz gra na kontrabasie. Ma swój własny, wyrazisty i bardzo oryginalny styl. W jej repertuarze znajdziemy głównie autorskie kompozycje. Porusza się w nurtach muzyki etnicznej, stylistyce bałkańskiej, góralskiej oraz romskiej.

Po koncercie pierwszego gościa tegorocznej edycji imprezy, nad szydłowieckim zalewem zrobi się tajemniczo i baśniowo. A wszystko to za sprawą Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”, który specjalnie na ten wieczór przygotował plenerowe sobótkowe widowisko pt. „HEJ ŁADO, KUPAŁO” , które zakończy puszczanie wianków i pokaz sztucznych ogni.

 Drugi gość tegorocznych WIANKÓW to formacja dobrze  znana w Szydłowcu dzięki założycielowi zespołu Darkowi Grudniowi, który jest jednocześnie kompozytorem większości utworów zespołu. Mowa oczywiście o kapeli Full Blackstone. Obok Darka  skład formacji tworzą: wokalista Adam Rodek, perkusista Marcin Gajewski oraz gitarzyści – Jacek Gruszka i Łukasz Sieczka. W obecnym składzie zespół działa od 2010 roku.  W programie  koncertu na pewno nie zabraknie ich dobrze znanych piosenek „7 snów” i „Znasz mnie”.

W czasie Wianków odbędzie się LOTERIA WIANKOWA. Wśród tych którzy przyjdą w sobotę z wiankami rozlosowana będzie nagroda niespodzianka. Uwaga, wianek musi być umocowany na styropianie aby mógł swobodnie pływać, mile widziana będzie również świeczka, aby go było z daleka widać. Zgłoszenia wianków przyjmowane będą do godz. 21.00.

opr. MS