2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Zaproszenie na Warsztaty z Robotyki i Programowania dla dzieci

by Bartosz Kaluga on Lipiec 1, 2016

W dniach 7 i 8 lipca o godz. 12.00 Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza dzieci do lat 12 na Wakacyjne Warsztaty z Robotyki i Programowania

Działania odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych:

•  Grupa I – dzieci w wieku 5 – 7 lat – zajęcia trwają 1,5 h zegarowej i realizowane są na zestawach edukacyjnych RoboKids, na których dzieci wg opracowanego scenariusza i pod okiem doświadczonych instruktorów , budują roboty a następnie przy użyciu specjalnych kart magnetycznych programują je.

•  Grupa II – dzieci w wieku 8 – 12 la – zajęcia trwają 2h zegarowe i realizowane są na zaawansowanych technologicznie zestawach do nauki robotyki i programowania Lego Mindstorms EV3, na których dzieci pod kierunkiem instruktorów budują roboty i następnie przy użyciu specjalnej aplikacji, samodzielnie, według wytycznych tworzą program na komputerze / zapewniamy laptopy/. Program jest wgrywany do robota i dzięki temu konstrukcja „ożywia się ” i zaczyna się super zabawa.

Uczestnicy zajęć na zakończenie otrzymują imienne dyplomy za wykonanie misji, ponieważ każde takie zajęcia są kreowane na określoną misję, gdzie każdy robot ma do wykonania specjalne zadanie.

Podczas warsztatów dzieci budują najprawdziwsze ROBOTY . Uczestnicy wcielają się w konstruktorów i składają konstrukcję klocek po klocku, budując swoją praktyczną wiedzę na temat świata.

Na naszych zajęciach uczestnicy wezmą udział w wyjątkowym treningu kreatywności, zdobędą nowe techniczne umiejętności i przede wszystkim będą doskonale się bawić!

Udział w warsztatach jest odpłatny – 20 zł od osoby.
Zapisy i informacja do dnia 5 lipca br. ,do godz. 16.00, tel. 661 493 547 , 048 617 10 29 lub e-mail: a.klepaczewska@sckzamek.pl.

UWAGA! ilość miejsc ograniczona.

7 lipca – dzieci w wieku 5 – 7 lat
8 lipca – dzieci w wieku 8 – 12 lat

Zapraszamy.