2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Zaproszenie na spektakl w Liceum

by Marek Sokołowski on Marzec 28, 2015

Ksiądz  Andrzej Kania wraz panią Agnieszka Wakułą i młodzieżą zaangażowaną w przedstawienie „Matka Świętego”, zaprasza w najbliższy poniedziałek 30 marca o godzi. 19, na premierowy spektakl, który zaprezentowany będzie w świetlicy Liceum „Sienkiewicza”.

W roli Matki Błogosławionego ks. Jerzego, wystąpi Olga Wojciechowska.

Monodramat „Matka Świętego, ukazuje postać kobiety i matki, która przeżyła bardzo wiele, łącznie ze śmiercią dwójki swoich dzieci, w tym męczeńską śmierć syna – kapłana. Dzięki silnej wierze, hartowi ducha i sile kobiecości, wytrwała pomimo tych doświadczeń, w pięknie swojego człowieczeństwa.

Obok Olgi Wojciechowskiej, w przedstawieniu wystąpi Marcin Sawczuk, który wcieli się w postać dziennikarza, Paweł Bednarczyk, który symbolicznie zaprezentuje postać Księdza Popiełuszki i Patrycja Zawadzka, która grając opiekunkę Pani Marianny, będzie także  suflerem.

Spektakl powstał w oparciu o książkę Mileny Kindziuk „Matka Świętego”, przy współpracy reżyserskiej  ks. Andrzeja Kani, (autora scenariusza) i Agnieszki Wakuły, nauczycielki języka polskiego, instruktorki teatralnej i jurorki ogólnopolskich konkursów recytatorskich.