2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Zaproszenie do Inkubatora Przedsiębiorczości

by Marek Sokołowski on Kwiecień 27, 2015

29 kwietnia w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości, przy ulicy Kolejowej w Szydłowcu, odbędą się dwa spotkania. Pierwsze – godz. 10.00, skierowane jest do osób poszukujących pracy. Drugie o godz. 13.00 przeznaczone jest dla przedsiębiorców, z terenu gminy Szydłowiec, zainteresowanych programami aktywizacji bezrobotnych, organizowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy.

W związku z tym, że prezes firmy PROMAG zwrócił się z prośbą do Burmistrza Szydłowca o pomoc w pozyskaniu pracowników z terenu gminy, pierwsze spotkanie poświęcone będzie rekrutacji pracowników na stanowiska: przedstawiciel handlowy, serwisant instalacji solarnych oraz fotowoltaicznych. Na spotkanie zaproszone są osoby zainteresowane podjęciem tego typu pracy w firmie Promag.

Drugie spotkanie organizuje dla pracodawców Powiatowy Urząd Pracy. Zaproszeni są pracodawcy działający na terenie gminy Szydłowiec.

Celem spotkanie jest przekazanie pracodawcom ważnych informacji dotyczących m.in. planowanych w roku bieżącym, programów aktywizacji osób bezrobotnych. Pracownicy PUP przedstawią zasady i procedury realizacji aktywnych programów rynku pracy w zależności od źródła ich finansowania. Poinformują, o wprowadzonym nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, nowym instrumencie polityki rynku pracy – Krajowym Funduszu Szkoleniowym /KFS/. Pracownicy PUP przygotują również prezentację z w/w tematów oraz opracują niezbędne materiały.

/Informacja nadesłana przez UM Szydłowiec/