2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Zapraszamy na niedzielną Zbiórkę Krwi!!!

by Bartosz Kaluga on Październik 8, 2014

12 października na placu Targowiska Miejskiego w Szydłowcu przy ul. Strażackiej w godz. od 9:00 do 14:00 odbywać się będzie zbiórka krwi. Tym razem krew zbierana będzie dla Pani Jadwigi z Mirowa i małej Julii z Dobruta.

Krew jest lekiem, który podawany jest w stanach zagrożenia życia, jest niezbędny w wielu sytuacjach np. dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach czy przeszczepach narządów.

Znaczenie krwi docenia się dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Jedynym źródłem tego cennego leku są ludzie honorowo oddający krew. Dlatego naprawdę warto oddawać krew, to nic nie boli , nie kosztuję a można komuś uratować życie.

Dla chętnych , którzy chcieli by po raz pierwszy wziąć udział w tak ważnej akcji przypominamy: Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku od 18 do 65 lat, która waży co najmniej 50 kilogramów i cieszy się dobrym zdrowiem. Zgłaszając się do oddania krwi trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy natomiast powstrzymać się m.in. od spożywania alkoholu i zażywania niektórych leków.

Organizatorami akcji są Burmistrz Szydłowca, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Vietha w Radomiu oraz Stowarzyszenie „Honorowi Krwiodawcy Ziemi Szydłowieckiej”.

Tekst. A.G.

zbiorka krwi plakat