2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Zamkowe, wielkanocne życzenia

by Marek Sokołowski on Kwiecień 2, 2015

W sali kominkowej Zamku, w wielkoczwartkowe popołudnie na tradycyjnym „wielkanocnym jajku”, spotkali się samorządowcy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Szydłowcu oraz przedstawiciele instytucji, organizacji, szkół działających na terenie Miasta i Gminy Szydłowiec.

Burmistrz Artur Ludew złożył reprezentantom tych różnych środowisk świąteczne życzenia: przypływu nowych sił i energii, w pracy dla dobra społeczeństwa, w pokonywaniu codziennych trudności. Szczęścia w rodzinach i w życiu osobistym. Radosnych i pełnych pokoju Świąt Wielkiej Nocy. Życzenia zebranym przekazał także przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk, życzył: zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz seplenienia planów i zamierzeń.

Życzenia obecnym i ich rodzinom złożył także dziekan szydłowiecki ks. kan. Adama Radzimirski. Poprowadził on również modlitwę za pokój w naszym regionie i świecie. Zebrani wymienili się życzeniami oraz prowadzili rozmowy przy stole z mazurkami i świątecznymi rarytasami.

W spotkaniu wzięli udział starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz. Obecni byli radni miejscy z przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Arturem Koniarczykiem i wiceprzewodniczącymi: Markiem Plewą i Józefem Jarosińskim.

Spotkanie poprowadziła dyrektor SCKiS Zamek Małgorzata Bernatek.