2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Zakończony cykl szkoleń z rekodziełem w nowoczesny rynek pracy

by Marek Sokołowski on Maj 21, 2014

W  Regionalnym Centrum Biblioteczno-Mulimedialnym  SCKiS-Zamek 19 maja odbył się wykład Joanny Szychowskiej- właścicielki firmy Jonka Dekoprojekt. Na spotkaniu omawiano zagadnienia związane z założeniem i prowadzeniem  działalności gospodarczej. Rozmawiano o potrzebie pomysłu na biznes, rozpoznania własnych możliwości, rozpoznania rynku, konkurencji, działalności pokrewnych, zaplecza sprzętowego, potrzeb lokalowych, źródeł finansowania. Kwestii administracyjno-prawnych, czyli Urzędy nie takie złe, a urzędnicy nie tacy straszni – jak uzyskać wpis do CEIDG; ZUS, jaką deklaracje złożyć; US, ePUAP.

Następnie tematem rozważań było „Założyłam firmę i co dalej?” – opłaty do ZUS i US; reklama – gdzie i jak się pokazać: ulotki, internet, kiermasze, jarmarki, reklama szeptana. Wykład zakończył cykl działań w ramach projektu „Z rękodziełem w nowoczesny rynek pracy”.

Dwanaście nieaktywnych zawodowo pań, które wzięło udział w projekcie na zakończenie wykładu otrzymało – zestawy startowe do decoupage’u oraz poradnik, który powstał w wyniku warsztatów, opatrzony dokumentacją zdjęciową.

Monika Pawłowska-Szymkiewicz