2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

Zakończenie roku szkolnego w Koperniku.

by Marek Sokołowski on Czerwiec 28, 2013

Dziś 28 czerwca o godzinie 9:00 w Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na wstępie uczniowie klas Ic i IIc zaprezentowali zabawne scenki z życia klas. Uczniów przygotowały panie nauczycielki Anna Bialik i Katarzyna Czyż. Po czym głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Hanc, która życzyła uczniom wspaniałych wakacji. Podziękowała również za pracę nauczycielom i radzie rodziców.

Ostatnia akademia w roku szkolnym, to zwykle czas podsumowań. Pani Dyrektor z dumą poinformowała, iż w tym roku 6 gimnazjalistów osiągnęło 100% wynik z egzaminów gimnazjalnych, jest wiele czerwonych pasków na świadectwach , poprawiła się frekwencja. Uczniowie zdobyli wiele osiągnięć, nagród i wyróżnień w dziedzinach sportowych, muzycznych, plastycznych, czy też z czytelnictwa. Najlepszym uczniom wręczono medale, statuetki i książki. Wśród zaproszonych gości uczniowie mogli wysłuchać kilku wskazówek od Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Artura Łyczka czy też proboszcza parafii św. Zygmunta ks. Adama Radzimirskiego. Proboszcz przed uroczystością szkolną pobłogosławił uczniów podczas Mszy św., aby te wakacje były bezpieczne. Upominał ich, aby pamiętali iż od niedzielnej Mszy św nie ma wakacji. Mówił także by nie zapominali o modlitwie nawet podczas wypoczynku, wczasów czy kolonii.

Na zakończenie tej uroczystej gali wystąpiły dwie pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „ZAMEK” . Agata Jędrzejczyk i Kamil Górlicki oraz Zuzanna Targowska i Przemysław Zdziech to szydłowieccy tancerze którzy reprezentują miasto na terenie całego kraju i którzy dzięki ciężkiej pracy odnoszą liczne sukcesy. Niestety w rozmowie za kulisami, usłyszeliśmy, że martwią się o dalsze treningi. Od kiedy szydłowiecki Zamek jest w remoncie nie maja sali, cały czas proszą aby udostępniono im jakieś miejsce do ćwiczeń. Chcielibyśmy trenować codziennie, podnosić sobie poprzeczkę, osiągać coraz lepsze wyniki – mówili.

Po oficjalnej części zakończenia uczniowie tradycyjnie przeszli do klas, aby po raz ostatni w tym roku szkolnym zasiąść w swoich ławkach i odebrać świadectwa .

Redakcja PS życzy wszystkim uczniom przyjemnych i bezpiecznych wakacji.
AG