2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Zagrali o Puchar Burmistrza

by Bartosz Kaluga on Lipiec 27, 2016

19.07.2016r. na boisku „Orlik” przy ul. Sportowej w Szydłowcu rozegrano Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Artura Ludwa. W rozgrywkach uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn, które zostały w wyniku losowania podzielone na dwie grupy.

Po emocjonujących spotkaniach wyłoniono po dwie najlepsze drużyny z grup. Były to: z grupy pierwszej FC BIGULETY oraz EKIPA Z NEW YERSEY, z grupy drugiej BEZIMIENNI i GOLD TEAM.

Do finału awans uzyskały drużyny FC BIGULETY pokonując GOLD TEAM 4:1 oraz EKIPA Z NEW YERSEY, która wygrała 7:1 z BEZIMIENNYMI.

W meczu o 3 miejsce BEZIMIENNI pokonali GOLD TEAM 3:0. Pojedynek finałowy był rewanżem, ponieważ obie drużyny spotkały się w pojedynku grupowym, gdzie lepsi okazali się FC BIGULETY wygrywając 4:1. EKIPIE Z NEW YERSEY udał się rewanż i po emocjonującym pojedynku rozgrywanym w strugach deszczu pokonali rywali 3:2.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Kołodziejski z EKIPY Z NEW YERSEY, zawodnikiem natomiast Paweł Łyżwa z FC BIGULETY.

Pamiątkowe medale, statuetki oraz puchar dla najlepszej drużyny wręczyli Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i organizator turnieju Rafałem Kiljanek gminny animator sportu. Turniej sędziowali Rafał Kiljanek oraz Michał Kowalczyk.

Już dziś zapraszamy na turniej piłkarski dla zawodników z rocznika 2003 i młodszych, który odbędzie się w połowie sierpnia.

Urząd Miejski w Szydłowcu.