2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Zaduszkowy wieczór w Strefie JP II

by Marek Sokołowski on Listopad 2, 2014

Zaduszkowy wieczór z młodzieżą ze Strefy JP II spędziło kilkanaście, które skorzystało z zaproszenia, aby zamyślić się nad poezję Papieża Polaka. Przedstawienie było ciekawą propozycją na zaduszkowy wieczór i parafrazując słowa Jana Pawła II o Kaplicy Sykstyńskiej, w zacisznych podwojach Strefy: Początek i kres, niewidzialne, przenikały do nas z tych ścian, za sprawa młodych artystów z Bibliotek Papieskiej Strefy JP II.  

Piękne teksty o przemijalności, o tym, co w człowieku najcenniejsze, a także nastrojowa muzyka wprowadziły nastrój zadumy i refleksji nad ludzką egzystencją zanurzoną w Bogu. „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Człowiek, każdy człowiek może zawołać za Janem Pawłem II

„Oto widzę siebie pomiędzy Początkiem a Kresem,

pomiędzy Dniem Stworzenia i Dniem Sądu..

Postanowiono człowiekowi umrzeć a potem Sąd!

I jeszcze to: Non omnia moriar, nie cały umrę..

Interpretacji poezji Jana Pawła II dokonali młodzi utalentowani artyści z Biblioteki Papieskiej Strefy JP II: Daria Jasik, Damian Sadkowski, Agelika Lejter, Paulina Pstrągowska, Aleksandra Hyb, Sandra Zboszczyk, Olga Wojciechowska, Paula Mikulska. Wieczór poprowadził Przemysła Michał Duda.

Słowo św. Jana Pawła II jest wciąż bardzo aktualne, pełne symboliki i bogactwa znaczeń i każdy z nas może w nim znaleźć odniesienie do samego siebie i do otaczającego nas świata.