2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Zabrałeś moje miejsce, zabierz moje kalectwo

by Bartosz Kaluga on Marzec 24, 2016

Zabrałeś moje miejsce, zabierz moje kalectwo” – pod takim hasłem szydłowieccy policjanci prowadzili działania w ramach Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Policjanci wraz z uczniami Zespołu szkół im. KOP w Szydłowcu. Podczas działań zwracali uwagę czy tylko osoby uprawnione korzystają z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

W niedzielę (20.03.2016 r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szydłowieckiej komendy wspólnie z uczniami Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu we wspólnych patrolach sprawdzali miejsca wyznaczone do parkowania pojazdów osób niepełnosprawnych, jak również zwracali uwagę na nieprawidłowe parkowanie pojazdów, powodujące utrudnienia w ruchu drogowym. Działania odbyły się w ramach Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Kierujący pojazdami, którzy niewłaściwie zaparkowali swoje auto otrzymywali od policjantów pouczenie, a młodzież szkolna wręczała ulotki informacyjne „Parkuj poprawnie”. Z kierującymi, którzy niewłaściwie pozostawiali swoje pojazdy policjanci rozmawiali jak takie zachowania utrudniają życie innym uczestnikom ruchu. Należy pamiętać, że za parkowanie pojazdem na miejscu dla osób niepełnosprawnych  przez osoby do tego nieuprawnione grozi mandat karny w wysokości  800 zł i 5 punktów karnych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i poszanowanie obowiązujących przepisów. Zanim zaparkujemy na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej, pomyślmy, czy aby na pewno chcielibyśmy być na jej miejscu. Czy aby na pewno chcielibyśmy mieć tak trudno w życiu jak taka osoba.

Info: sierż. Marlena Skórkiewicz