2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Za nami Piknik Integracyjny „Zobaczyć człowieka”.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 3, 2013

W sobotę 31 sierpnia na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza odbył się piknik integracyjny. „Zobaczyć Człowieka” to hasło pod którym podpisał się Patronatem Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki. Piknik organizowany i poprowadzony był przez Fundacje Osiem Marzeń, której celem jest pomaganie najbardziej potrzebującym. Fundacja jest członkiem Koalicji na Rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz Partnerstwa na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci. Wspiera rozwój twórczy dzieci i młodzieży oraz rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Podczas pikniku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, loterie, tańce, zabawy czy prezentacja wozów strażackich. Podczas pikniku przybyli goście mogli obejrzeć pokazy pierwszej pomocy. Zostały one zaprezentowane przez młodych ratowników przygotowanych przez Dariusza Piaseckiego. Na pikniku pokaz dali również zawodnicy Klubu Karate Kyokushin „MUSHIN”.

Na zakończeniu imprezy integracyjnej wyświetlono projekcję filmu „Downtown – miasto Downów”. Jest to film opowiadający o projekcie fotograficznym Oiko Petersena, do którego zaproszono osoby z zespołem Downa. Fotografowani modele, ubrani w piękne kreacje szyte specjalnie dla nich, wcielają się w bohaterów swoich marzeń. Autorami filmu są Piotr Śliwkowski i Marta Dzido.

/A. Gawor/