2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Z początkiem grudnia Mikołaj zwitał do Szydłowca

by Marek Sokołowski on Grudzień 8, 2015

Spotkanie ze Świętym  Mikołajem to pragnienie każdego dziecka i nie tylko dziecka.  Nadszedł czas aby to marzenie wreszcie się spełniło. 5 grudnia w sobotnie popołudnie uczniowie klasy Ia i Ic z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowu wraz z rodzicami, rodzeństwem i swoimi wychowawczyniami – Katarzyną Karpetą i Renatą Jaraszek odwiedzili „Wioskę Świętego Mikołaja” w szydłowieckiej Lodowni.

Spotkanie oczywiście rozpoczęło się od przywitania samego Świętego. Następnie bawiliśmy się w Jego zaczarowanym domku. To najważniejsze miejsce w wiosce. To tu Mikołaj mieszka i pracuje. Przy ognisku  dzieci piekły kiełbaski i jabłka, żeby nabrać sił na dalszą część mikołajkowej zabawy, która miała już miejsce w sali kolumnowej.

Kiedy tylko pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki rodzice zobaczyli jak ich pociechy, przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów rozpoczęły pląsy i tańce. W przerwach wszyscy zajadali słodkie smakołyki przygotowane specjalnie na tę okazję.

 Wizyta w wiosce Świętego Mikołaja upłynęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości i uśmiechu. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów i ich bliskich.

Info: D. Suligowska