2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Z nowym rokiem w progi nowej szkoły…

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 29, 2015

W dniu 1 września 2015r. odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Dworze. Warto dodać, że szkoła ta od tego momentu jest prowadzona przez osobę fizyczną Panią Dyrektor Ewę Figarską. Na uroczystość licznie przybyli uczniowie i ich rodzice oraz goście specjalni: Wójt Gminy Jastrząb – Andrzej Bracha, Wicestarosta Powiatu Szydłowieckiego  – Roman Woźniak i  Ksiądz Kanonik – Zbigniew Tuchowski.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła grono pedagogiczne nowej placówki i podziękowała wszystkim bardzo licznym osobom, które mocno zaangażowały się w jej powstanie, służyły pomocą i wsparciem w trudnych momentach i w rezultacie doprowadziły do tego, aby dzieci od 1 września mogły uczyć się w swojej szkole.

Niech ten dzień na zawsze zostanie w naszej pamięci jako czas, kiedy z nadzieją patrzyliśmy w przyszłość mając w pamięci jakże ważne dla szkoły i nauki słowa: „Jeśli człowiek zamknie bogactwo we własnej głowie, nikt mu go nie może odebrać. Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski”

O podziękowaniach pamiętali w swoich przemówieniach również Pan Wójt i Wicestarosta i Ksiądz Proboszcz. Wszyscy też, łącznie z Panią Dyrektor, życzyli uczniom sukcesów w nauce a nauczycielom spokojnej i owocnej pracy.

Na zakończenie uroczystości  odbyły się spotkania uczniów ze swoimi wychowawcami.