2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

XXIII FINAŁ WOŚP w Szydłowcu

by Bartosz Kaluga on Styczeń 5, 2015

11 stycznia 2015 roku już po raz kolejny, tak jak w całej Polsce, również w Szydłowcu i jego okolicach rozbrzmiewać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy –  tym  razem –   Gramy ! DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ DLA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

XXIII FINAŁ WOŚP – ORKIESTROWE ZAMIESZANIE NA ŚNIADANIE 4

Tradycyjnie nasze działania rozpocznie o godz. 10.00  „Orkiestrowe zamieszanie na śniadanie 4”, które od kilku już lat rozbrzmiewa  w ciągu dnia na szydłowieckim Rynku. W  programie m.in. pokazy, okazy, focia z Jurkiem, atrakcje przygotowane przez Hotel „Pod Dębem”, nie zabraknie oczywiście  gorącej herbatki, ciasteczka i czegoś na swojską nutę od zespołu KUMOSIE z Sadku.

  XXIII FINAŁ WOŚP – III SZYDŁOWIECKI MARSZ NORDIC WALKING

Zapraszamy już po raz trzeci do wspólnego maszerowania z kijami.

Startujemy o godz. 11.30 z Rynku Wielkiego!

Marsz poprowadzą instruktorki NW Agnieszka Banaszczyk i Marzena Czarnecka oraz orkiestrowe czerwone serducha, a przyświecać nam będzie hasło:

„JUNIORZY I SENIORZY KIJE W DŁOŃ ! NIECH NAM BIJĄ SERCA W ORKIESTROWY TON !”

XXIII FINAŁ WOŚP – I BIEG ORKIESTROWY pt. „Biegnij z sercem dla WOŚP w Szydłowcu”

Uwaga, Uwaga po raz pierwszy w Szydłowcu wystartuje bieg. W całej Polsce biegają pod hasłem „Zmierz się z cukrzycą” , my też będziemy biegać, zapraszamy w niedzielę również o 11.30.

XXIII FINAŁ WOŚP – ORKIESTRWY BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI

O godzinie 15.00 zapraszamy na orkiestrowo – karnawałowe szaleństwa. Już w najbliższą niedzielę, w sali bankietowej LODOWNIA.

W programie : zabawa przy muzyce , konkursy i zabawy przygotowane przez dziewczyny z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT” oraz super  Panie z  Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Tęczowego Misia. Nie zapomnieliśmy również o wszystkich małych łasuchach, specjalnie dla nich słodki poczęstunek.

XXIII FINAŁ WOŚP –  KONCERT FINAŁOWY W CHLEWISKACH

Już od prawie 15 lat współpracujemy przy organizacji finałowych działań z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY w Chlewiskach.

Oprócz kwesty ulicznej odbędzie się tam KONCERT FINAŁOWY połączony z akcją specjalnie na ten dzień przekazanych gadżetów i słodkości przygotowanych przez zespoły śpiewacze i Koła Gospodyń Wiejskich.

Wystąpią m.in. młodzi artyści ze szkół Podstawowych Gminy Chlewiska, zespół muzyczny PG w Chlewiskach oraz ze Stefankowa, zespoły śpiewacze , Kapela Ludowa BLIŻEJ SERCA . Start godz. 16.00, GOK Chlewiska. O 20.00 oczywiście – ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

XXIII FINAŁ WOŚP – KONCERT FINAŁOWY

zapraszamy  na Plac Targowy  – róg ul. Wschodniej i  Strażackiej

Kulminacyjny moment każdego finału w Szydłowcu.

Będzie, będzie się działo, będzie zabawa…. a to wszystko za sprawą naszej zdolnej młodzieży i nie tylko.

Wystąpią: młodzi artyści z Pracowni Muzycznej PIANO p. Anny Wilkiewicz, którzy zaprezentują program specjalnie przygotowany na tegoroczny finał. W tym roku zapraszamy Was również na WIELKIE ORKIESTROWE DICO POD GWIAZDAMI. Taneczne rytmy specjalnie dla Was wygrywać będą DJ-je – MACIEK KAPTURSKI,  ROTEIRO i GABRIEL.

A oprócz tego oczywiście AUKCJE orkiestrowych i nie tylko orkiestrowych gadżetów – do wylicytowania m.in. Finałowe koszulki,  kalendarze, WOŚP-owe serce z szydłowieckiego piaskowca, karnety na świetne jedzenie w szydłowieckich punktach gastronomicznych, karnety do solarium,  obrazy, szklane gadżety z huty szkła, itd., itp.

A o 20.00 obowiązkowo , jak w całym kraju również nad Szydłowcem rozbłyśnie wszystkimi kolorami  „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”.

Przez cały dzień , od godz. 8.00 na  ulicach Szydłowca a także w Majdowie, Orońsku, Chlewiskach i Jastrzębiu kwestować będzie 118 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami. Nie mijajcie ich obojętnie  kochani , to właśnie dzięki nim z Szydłowca do Warszawy  popłynie strumień kolejnych złotówek.

UWAGA! OTWARTY TURNIEJ FUTSALU, który od ponad 10 lat towarzyszy Finałowi, w tym roku odbędzie się w sobotę 10 stycznia, o godz. 10.00 w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Tradycyjnie już wpisowe zebrane od startujących drużyn zostanie przekazane na konto Funadcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy, bądźcie tego dnia z nami i pamiętajcie !

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!