2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

XXII FINAŁ WOŚP w Szydłowcu

by Bartosz Kaluga on Styczeń 7, 2014

12 stycznia 2014 roku już po raz kolejny, tak jak w całej Polsce, również w Szydłowcu i jego okolicach rozbrzmiewać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy –  tym  razem – Gramy ! Na RATUNEK. NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

 XXII FINAŁ WOŚP – ORKIESTROWE ZAMIESZANIE NA ŚNIADANIE 3

Zaczynamy już o 9.30 na Rynku Wielkim

Z racji trwających w mieście remontów podczas finału będzie kilka istotnych zmian. „Orkiestrowe zamieszanie na śniadanie”, które od kilku już lat odbywało się w ciągu dnia na szydłowieckim Rynku tym razem zostanie przeniesione w różne części Szydłowca, a nazwane zostało „Mobilnym orkiestrowym zamieszaniem na śniadania3”. Dlatego nie zdzwimy się, jak nagle pod Wasz dom podjedzie samochód, wyskoczy z niego kilku ludzi, zespół śpiewaczy i będą Was zachęcać do udziału w koncercie finałowym. A w samochodzie tradycyjnie już: gorąca herbatka, ciasteczko i coś na swojską nutę od zespołu KUMOSIE z Sadku.

 

I UWAGA , UWAGA  – od 10.00 do 13.00, tylko w dzień Finału będzie można zwiedzić odremontowany Hotel „Pod Dębem”. Jedyna taka okazja – zapraszamy!

XXII FINAŁ WOŚP – II SZYDŁOWIECKI MARSZ NORDIC WALKING

 

Zapraszamy już po raz drugi do wspólnego maszerowania z kijami.

Startujemy o godz. 13.00 z Rynku Wielkiego!

Marsz poprowadzą instruktorki NW Agnieszka Banaszczyk i Marzena Czarnecka oraz orkiestrowe czerwone serducha, a przyświecać nam będzie hasło:

„JUNIORZY I SENIORZY KIJE W DŁOŃ ! NIECH NAM BIJĄ SERCA W ORKIESTROWY TON !”


XXII FINAŁ WOŚP – ORKIESTRWOY BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI

 

O godzinie 15.00 zapraszamy na orkiestrowo – karnawałowe szaleństwa. Już w najbliższą niedzielę, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

W programie : zabawa przy muzyce , konkursy i zabawy przygotowane przez dziewczyny z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT” i SZYDŁOWIECKICH SENIORÓW. Nie zapomnieliśmy również o wszystkich małych łasuchach, specjalnie dla nich słodki poczęstunek.

 

XXII FINAŁ WOŚP –  KONCERT FINAŁOWY W CHLEWISKACH

 

Już od prawie 15 lat współpracujemy przy organizacji finałowych działań z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY w Chlewiskach.

Oprócz kwesty ulicznej odbędzie się tam KONCERT FINAŁOWY połączony z akcją specjalnie na ten dzień przekazanych gadżetów i słodkości.

Wystąpią m.in. młodzi artyści ze szkół Podstawowych Gminy Chlewiska, zespół muzyczny PG w Chlewiskach, zespoły śpiewacze: PAWŁOWIANKI, OSTAŁKI, BRONIOWIANKI i ZAŁAWIANKI, Kapela Ludowa BLIŻEJ SERCA oraz Kapela JACKA MIERNIKA.

Start godz. 16.00, GOK Chlewiska.

XXII FINAŁ WOŚP – KONCERT FINAŁOWY

tym razem  na Placu Targowym  – róg ul. Wschodniej i  Strażackiej

 

Kulminacyjny moment każdego finału w Szydłowcu.

Będzie, będzie się działo, będzie zabawa…. a to wszystko za sprawą naszej zdolnej młodzieży.

Wystąpią: młodzi artyści z Pracowni Muzycznej PIANO p. Anny WilkiewiczAnia Bębenek, Natalia Sokołowska, Ksia Grzesik, Milena Matyszczak i Ola Kowalska a także  ŻANETA SASIN, TOMEK KRASKA i KAROL WALASIK, OLA KRUPA, ZUZA GADOWSKA, OLA OBARA oraz DJ-je ROTEIRO i GABRIEL.

W trakcie koncertu odbędą się również pokazy przygotowane przez – zawodników radomskiej drużyny futbolu amerykańskiego GREEN DUCKS RADOM  oraz członków Klubu VAG SZYDŁOWIEC.

 

A oprócz tego oczywiście AUKCJE orkiestrowych i nie tylko orkiestrowych gadżetów – do wylicytowania m.in. Finałowe koszulki,  kalendarze, WOŚP-owe serce z szydłowieckiego piaskowca, karnety na świetne jedzenie w szydłowieckich punktach gastronomicznych, karnety do solarium, karnety do wykorzystania w  Kombinacie Formy w Skarżysku Kam., obrazy, szklane gadżety z huty szkła, sesja zdjęciowa ufundowana przez szydłowieckiego Studio Impulse Photography oraz UWAGA!!! VOUCHER DLA 2 OSÓB NA 3 DNIOWY ROMANTYCZNY POBYT W MANOR HOUSE SPA CHLEWISKA. Posiadłość do której zostaną zaproszone osoby, które wspomogą WOŚP to m.in.: XVI wieczny Pałac Odrowążów, XIX wieczna Stajnia Platera, Termy Zamkowe, Stadnina Koni oraz Witalna Wioska Spa otoczona pięknym parkiem ze stawami. W ramach trzy dniowego pobytu będziecie mieli zapewnione m.in.: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, powitalny poczęstunek, barek herbaciany, odnowa biologiczna, korzystanie z krytego basenu, seanse w łaźni rzymskiej czy chacie solnej, korzystanie z salki fitness, relaksujące kąpiele m.in miodowo mleczna lub w ciemnym piwie z jabłkami, obcowanie z naturą i wiele innych atrakcji .

A o 20.00 obowiązkowo , jak w całym kraju również nad Szydłowcem rozbłyśnie wszystkimi kolorami  „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”.

 

Przez cały dzień , od godz. 8.00 na  ulicach Szydłowca a także w Majdowie, Orońsku, Chlewiskach i Jastrzębiu kwestować będzie 119 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami. Nie mijajcie ich obojętnie  kochani , to właśnie dzięki nim z Szydłowca do Warszawy  popłynie strumień kolejnych złotówek.

UWAGA! OTWARTY TURNIEJ FUTSALU, który od prawie 10 lat towarzyszy Finałowi, w tym roku odbędzie się 19 stycznia, o godz. 11.00 w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Tradycyjnie już wpisowe zebrane od startujących drużyn zostanie przekazane na konto Funadcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. ZAPRASZAMY

Organizacja finału w Szydłowcu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli (lista będzie się powiększać 🙂 ):

Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek

Gminny Ośrodek Kultury w Chlewiskach

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu

Zespół Szkół im. Jana Pawła  II w Szydłowcu

Publiczne Gimnazjum w Orońsku

Zespół Szkół w Jastrzębiu

Zespół Szkół w Majdowie

Urząd Miejski w Szydłowcu

Powiat Szydłowiecki

Radni Rady Miasta

Pałac Odrowążów Manor House

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT”

Klub Seniora SCKiS Zamek

Firma Meble Szewczyk

Firma Vico

Firma Investbud Leszek Wypiórkiewicz

Firma Studio Impulse Photography Kwaśniewscy

Małgorzata i Ireneusz Madej

Hurtownia artykułów biurowych WUJEK

Hurtownia artykułów chemicznych KUBUŚ

Hurtownia artykułów papierniczych ANDZIA

Firma Trend Group

Solarium Sun Valley

Firma Promil Zbigniew Kulik

Kebab Szafran

Pizzeria Nova

Pizzeria Kufelek

Patronat medialny nad 22 Finałem WOŚP w Szydłowcu sprawuje portal www.naszszydlowiec.pl

 

Serdecznie zapraszamy, bądźcie tego dnia z nami i pamiętajcie !

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Autor: Agnieszka Klepczewska