2021-04-11

Imieniny: Dominika i Pankracego

XXII finał WOŚP w Szydłowcu – relacja

by Bartosz Kaluga on Styczeń 13, 2014 · 3 komentarze

W niedzielę 12 stycznia podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym Szydłowcu, a także Majdowie, Orońsku, Chlewiskach i Jastrzębiu do zbiórki zachęcała duża grupa 119 wolontariuszy, którym przewodniczył szef sztabu Marcin Banaszczyk. W tym roku pieniądze były zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych, haslem przewodnim było zdanie „Na ratunek”.

Jak podaje oficjalna strona WOŚP Szydłowiec-na terenie Szydłowca i okolic zebrano ponad 31 500 tysiąca złotych. Od samego rana pomimo chłodu na dworze  było gorąco,  głośno, radośnie, ludzie chętnie przystawali i nie szczędzili grosza na tak szlachetny cel.

Podczas tegorocznego finału organizatorzy zapewnili wiele interesujących propozycji. W programie było miedzy innymi: „Mobilne orkiestrowe zamieszaniem na śniadania 3”, II Szydłowiecki Marsz Nordic Walking, Orkiestrowy bal karnawałowy dla dzieci oraz Koncert Finałowy.

Podczas tego koncertu wystąpili młodzi artyści z Pracowni Muzycznej PIANO p. Anny Wilkiewicz Ania Bębenek, Natalia Sokołowska, Kasia Grzesik, Milena Matyszczak i Ola Kowalska a także Żaneta Sasin, Tomek Kraska I Karol Walasik, Ola Krupa, Zuza Gadowska, Ola Obara

W trakcie koncertu odbyły  się również pokazy przygotowane przez – zawodników radomskiej drużyny futbolu amerykańskiego GREEN DUCKS RADOM oraz członków Klubu VAG SZYDŁOWIEC. Podczas finałowego grania na Placu Targowym zlicytowano wiele orkiestrowych gadżetów, wśród których znalazły się m.in. Kalendarze, koszulki, szklanki karnety do lokalnych salonów urody i punktów gastronomicznych a także WOŚP-owe serce z szydłowieckiego piaskowca.

Tradycyjnie o godz. 20:00 w naszym mieście jak i w całej Polsce rozbłysły na nad naszymi głowami kaskady fajerwerków symbolizujące  ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Nie był to koniec szydłowieckiego grania dla WOŚP, po światełku na scenie pojawili się DJ-je ROTEIRO i GABRIEL.

Jak podaje oficjalna strona Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka do północy w całej Polsce  zebrano ponad 35,4 mln zł. Jednak ostateczny wynik Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni – co roku WOŚP podaje go na przełomie lutego i marca.

Autor tekstu: A.Gawor