2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

XI Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima

by Marek Sokołowski on Luty 15, 2016

To byla już XI Akademia Zimowa organizowana od 2005 roku organizację Karate Kyokushin Matsushima. W tegorocznej akademii udział wzięło 67 osób. Zajęcia prowadzone były codziennie od 8 do 12 lutego br. pod hasłem „Życie w duchu Karate Kyokushin”. W poniedziałek wyjechaliśmy do Centrum Sportowo Rekreacyjnego Stadion w Kielcach, gdzie swoich sił uczestnicy próbowali na lodowisku oraz na stoku narciarskim.

W środę 10 lutego uczestnicy udali się do stadniny koni Lucky 5 Ranczo w Mroczkowie, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-przyrodniczych „spotkanie z koniem”. Każdy z uczestników posiadł wiedzę na temat koni, mógł uczestniczyć w ich czyszczeniu, karmieniu oraz przejażdżce w siodle. Następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy zorganizowane przez właściciela stadniny. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom za świetną zabawę i wspólne przygody na Bardzo Dzikim Zachodzie. Dzień 12 lutego to wyjazd do Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze. Tam przez kilka godzin odbywały się zajęcia na basenie oraz w kręgielni. Zajęcia wyjazdowe odbywały się w godzinach przedpołudniowych. Codziennie po południu prowadzone były treningi Karate Kyokushin Matsushima w godzinach 17, 00 – 18, 20 grupa młodsza oraz 18, 30 – 20, 00 grupa zaawansowana, podczas których zawodnicy doskonalili swoje umiejętności w tej sztuce walki.

W tym roku w akademii udział brały dzieci spoza organizacji zarówno w zajęciach wyjazdowych, jak i treningach Karate. Organizatorzy kierują podziękowania przede wszystkim dla podopiecznych za zaangażowanie, siłę i tworzenie wspaniałej atmosfery przez cały czas trwania akademii.  Podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali i służyli swoją pomocą przy realizacji tego przedsięwzięcia, a przede wszystkim przy opiece nad jego uczestnikami. Podziękowania dla rodziców, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem oraz Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu za udostępnienie zaplecza sportowego.  XI Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima, w takiej formie mogła być zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Szydłowcu, który przekazał na ten cel kwotę 2. 500 złotych.

Info przekazał:  sensei Robert Wyciszkiewicz IKO Matsushima Polska Branch Chief