2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

X Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu już za nami!

by Marek Sokołowski on Maj 16, 2013

X Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w dniu 15.05.2013 roku, stał się lubianym wydarzeniem artystycznym i wpisał się w katalog imprez prozdrowotnych powiatu. To nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim doskonały sposób na promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Impreza prozdrowotna z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Przez 10 lat swojego istnienia Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu zyskał popularność i stał się lubianym wydarzeniem artystyczno -profilaktycznym. 

Celem nadrzędnym Festiwalu jest połączenie atmosfery zabawy z akcją rozpowszechniania i popularyzowania treści prozdrowotnych.

Główny organizator: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Szydłowcu. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Szydłowiec, Urzędy Gmin Jastrząb, Mirów, Chlewiska, Orońsko.

W Festiwalu brało udział 170 uczestników z 21 placówek: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Z okazji jubileuszowej edycji imprezy organizator i jury postanowiło, że wszyscy uczestnicy festiwalu zasłużyli na wyróżnienie. Każdy z uczestników dostał upominek, szkoły otrzymały dyplomy.

Tematem piosenek – teksty pisane były przez uczniów – było tegoroczne hasło Światowej Organizacji Zdrowia: „Zdrowe bicie serca”.

Składam serdeczne podziękowania dla władz samorządowych, dla Pani Ewy Świercz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, za pomoc w organizacji Festiwalu  tj. udostępnienie auli szkoły i pomoc techniczną (oprawa dźwiękowa, dekoracje), Pani Grażynie Olesińskiej która od paru lat jest konferansjerem Festiwalu.

Elżbieta Pawlak

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szydłowcu