2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

X Obóz Kyokushin Karate Matsushima

by Bartosz Kaluga on Lipiec 5, 2015

W dniach od 27.06 do 3.07.2015 roku w Piwnicznej Zdrój odbył się już X Otwarty Obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Kyokushin Karate Matsushima Polska pod hasłem: „Karate – alternatywa dla zagrożeń współczesnego świata”. Organizatorem obozu była Fundacja Wspierania Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, prowadzona przez sensei Roberta Wyciszkiewicza.

W obozie wzięło udział 42 osoby, w tym Karatecy z ośrodka szkoleniowego w Szydłowcu oraz Wasilkowa koło Białegostoku. Podczas obozu panowała wspaniała przyjacielska atmosfera. Pamiętajmy, że Karate Kyokushin to nie tylko sala treningowa, ale droga życia. To zbiór zasad i wartości, jakie mamy do przekazania młodym ludziom. To proces nauczania, a przede wszystkim wychowania, w którym w znacznym stopniu my, jako instruktorzy i wychowawcy, również mamy swoje miejsce. Tak, więc oprócz codziennych treningów, prowadzone były różnego rodzaju pogadanki, których tematy miały wskazać alternatywne rozwiązania dla zagrożeń współczesnego świata.

Dwukrotnie wychodziliśmy w góry podziwiając piękno Beskidu Sądeckiego. Jedną z pokonanych przez nas tras był odcinek od Wierchomli do Jaworzyny Krynickiej, który zakończyliśmy zjazdem kolejką gondolową i oczywiście spacerem po deptaku w Krynicy i smakowaniu wody Zuber. Kolejna wyprawa to szlak od Kosarzysk, poprzez Przełęcz Obidza, Dolinę Białej Wody, Jaworki, zakończona w Wąwozie Homole. W sumie około 12 km wspaniałej wędrówki, która była uzupełniana opowieściami miejscowego przewodnika. Uczestniczyliśmy również w spływie Doliną Popradu, którą zakończyliśmy w Rytrze, gdzie oglądaliśmy ruiny zamku. Czas między treningami upływał na grach i zabawach zespołowych, kąpieli w basenie oraz wieczornych popisach karaoke. Podczas obozu odbył się egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu.

Ostatni wieczór spędziliśmy przy ognisku, gdzie każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny. Dużo dobrej zabawy i śmiechu. Każdy z uczestników obozu otrzymał pamiątkową fotografię, a osoby, które pomyślnie złożyły egzamin certyfikaty nadania kolejnego stopnia szkoleniowego. Również kadra kierownicza na szóstkę zdała egzamin z wzorowo przygotowanego wypoczynku i prowadzonej dokumentacji, podczas kontroli z Kuratorium Oświaty i Sanepidu. To w pewnym stopniu wyróżnienie dla nas za zaangażowanie i profesjonalizm działania.

Każdy obóz to nauka i nowe doświadczenie. Szczególne podziękowania składamy na ręce wszystkich osób, które nie stanowiąc kadry instruktorsko-wychowawczej, bardzo nam pomagały przez cały okres trwania obozu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ołtarz papieski w Starym Sączu, gdzie podczas wizyty 16.06.1999 roku Papież Jan Paweł II dokonał kanonizacji błogosławionej Kingi.

Obóz ten w takim kształcie został zrealizowany, dzięki przyznanej w drodze konkursu przez Gminę Szydłowiec dotacji w wysokości 3500 złotych. Fundusze te pozwoliły na częściowe pokrycie kosztów transportu oraz zaprojektowania i wykonania okolicznościowych koszulek. Serdecznie dziękujemy i do następnego roku. OSU!!!