2019-04-20

Imieniny: Wiktora i Tymoteusza

Wystawa „Fotograf Słowa”

by Bartosz Kaluga on Maj 1, 2013

W kameralnej sali szydłowieckiego Zamku, 30 kwietnia o godz 19: 00  spotkali się ci, którym twórczość i osoba Mariusza Domaszewicza nadal jest bliska.  Staraniem Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” oraz Rodziny zaprezentowana została wystawa zdjęć Mariusza Domaszewicza. Wystawa „Fotograf Słowa,” została przygotowana w piątą rocznicę śmierci autora.

Mariusz Domaszewicz był znanym szydłowieckim poetą, tłumaczem, autorem piosenek, fotografikiem i ornitologiem. W 2006 roku wydał tomik „Teksty gramOFFonowe”. Zmarł nagle podczas wyprawy przyrodniczej na bagnach biebrzańskich, gdzie fotografował ptaki.

Na samym poczatku wystawy przybyli goście mogli wysłuchać wspomnienia o bohaterze wieczoru pióra Marka Kornackiego.   W czasie wernisarzu dla widowni zagrali: Odruch Bezwarunkowy, Wspólny Blues, a także tworzony niegdyś przez zmarłego artystę zespół gramOffon.

Powstanie Zespołu było pomysłem Mariusza Domaszewicza i Roberta Jędrzejczyka. Część utworów inspirowana jest szydłowieckim „klimatem. Muzyka zawiera w sobię elementy rocka, blusa i nowej fali a komponowana jest do utworów typowo poetyckich.  Logo

i znak rozpoznawczy Zespołu to tuba gramofonowa.

Wystawa została zorganizowana przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”, Rodzinę oraz przyjaciół nieżyjącego już niestety artysty.

Autor tekstu: Agnieszka Gawor