2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

Wystawa decoupage – relacja

by Bartosz Kaluga on Marzec 18, 2014

W poniedziałek 17 marca w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Mulitimedialnym odbyła się wystawa prac 12 uczestniczek warsztatów Decoupage. Warsztaty te realizowane były dzięki z projektowi „Z rękodziełem w nowoczesny rynek pracy” i adresowane do kobiet nieaktywnych zawodowo w wieku 35+. Wystawa odbyła się w kameralnym gronie. Gości oraz uczestniczki powitała Pani Małgorzata Bernatek, Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu- Zamek.

Pani Dyrektor podziękowała Pani Monice Pawłowskiej Szymkiewicz oraz Bogumile Podsiębierskiej za duże zaangażowanie w realizacje projektu oraz Pani Alinie Czyż za poprowadzenie warsztatów.

Alina Czyż to osoba wszechstronnie uzdolniona, artysta plastyk, która obok decupage’u zajmuje się tworzeniem: witraży, haftów, makram, patchworków, strojów okolicznościowych, biżuterii, wycinanek. Maluje na szkle, zajmuje się renowacją mebli i starych przedmiotów – prowadzi również Pracownię Rękodzieła Artystycznego.

Na wystawie można było obejrzeć wiele interesujących i oryginalnych przedmiotów, które stały sie właśnie takie dzięki technice decupage. Wszystkie prace miały niepowtarzalny charakter i wykonane były w dobrym starym stylu

Prowadząca warsztaty oceniła prace z uczestniczkami na dużym poziomie oraz była bardzo zadowolona z końcowych efektów prac, które wykonały. Uczestniczkami projektu były Irena Białek, Teresa Chęcińska, Zofia Durlik, Małgorzata Matysiak, Teodora Malmon, Maria Krupa, Joanna Mikołajczuk, Izabela Olbromska, Monika Piasta, Anna Wójtowicz, Wiesława Zyzman oraz Monika Brecha.

Jedna z uczestniczek, Pani Izabela Olbromska, podzieliła się z nami wrażeniami z warsztatów:

Praca z Panią Aliną okazała się czystą przyjemnością. Jej ciepło, otwartość, nie stwarzały barier w komunikacji a swą wiedzą i umiejętnościami jakie posiada starała się nam przekazać i nauczyć jak najwięcej. Żałuję tylko że ta część warsztatów trwała tak krótko. Myślę ze nie będę odosobniona jak powiem że Pani Alina pokazała nam ścieżkę która może zaprowadzić nas na drogę decupage. Pani Alina wydobyła z nas umiejętności i zdolności o jakie same siebie nie podejrzewałyśmy. Teraz bogatsze o nowe umiejętności i pełne zapału nie pozostało nam już nic innego jak rozwijać się i tworzyć kolejne cudne dzieła decupage. Czego sobie i innym koleżanką z projektu życzę.

Inicjatorami i koordynatorami projektu są pracownicy Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego w Szydłowcu.

Autor tekstu i zdjęć: A. Gawor.