2022-12-03

Imieniny:

Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?

by Bartosz Kaluga on Maj 10, 2018

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi kurierskie. Wszystko dlatego, że są one bardzo pożądane. Korzystając z zakupów przez Internet, czy nawet w razie potrzeby przesłania jakiegoś przedmiotu, na przykład do innego miasta decydujemy się właśnie na przesyłkę kurierem. To proste i bezpieczne rozwiązanie bez wątpienia zyskuje na popularności.

Jak to zrobić?

Aby wysłać paczkę kurierem Poczty Polskiej warto pamiętać o paru istotnych kwestiach. Oczywiście znaczna ich część dotyczy rozmiaru przesyłki. Największa powinna ważyć do 30 kg, a jej wielkość nie powinna przekroczyć 250 centymetrów sumy długości i największego obwodu. Ważna jest także kwestia zapakowania przesyłki w odpowiedni sposób. Przedmiot warto owinąć folią stretch, bądź bardziej popularną folią bąbelkową. Jeśli przestrzeń w pudełku nie jest całkowicie wypełniona, użyjmy gazet, by zabezpieczyć daną rzecz. Nie możemy oczywiście zapomnieć o nalepce adresowej. Upewnijmy się, że dane które na nią wprowadziliśmy są prawidłowe i koniecznie podajmy numer do adresata. Jest to istotne, ponieważ kurierzy bardzo często przed dostarczeniem przesyłki kontaktują się z odbiorcą.

Ważne informacje

Wybierając kuriera Poczty Polskiej mamy do wyboru dwie opcje Kuriera 48 i Ekspres 24. Ta druga możliwość pozwala na wysłanie ciężkich paczek i wykupienie dodatkowego ubezpieczenia nawet do 50 000 zł. Podstawowa ochrona wynosi do 1000 zł. Jeśli wybierzemy Kuriera 48 najlepiej nadać paczkę do godziny 15 w placówce pocztowej. Przesyłki wysyłane później będą zaznaczone jako nadane w kolejnym dniu.

Nadawanie paczek kurierem jest dość proste i nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów. Jeśli nie możemy zdecydować się jaką firmę wybrać, skorzystajmy z portalu typu Sendit.pl. Będziemy mieli tam możliwość sprawdzenia kilku usługodawców, porównania cen i zapoznania się ze specyfikacją dotyczącą rozmiaru oraz wagi paczki. Jest to ogromne ułatwienie, szczególnie dla zabieganych osób, które nie mają czasu na przeszukiwanie Sieci w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty.