2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?

by Bartosz Kaluga on Maj 10, 2018

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi kurierskie. Wszystko dlatego, że są one bardzo pożądane. Korzystając z zakupów przez Internet, czy nawet w razie potrzeby przesłania jakiegoś przedmiotu, na przykład do innego miasta decydujemy się właśnie na przesyłkę kurierem. To proste i bezpieczne rozwiązanie bez wątpienia zyskuje na popularności.

Jak to zrobić?

Aby wysłać paczkę kurierem Poczty Polskiej warto pamiętać o paru istotnych kwestiach. Oczywiście znaczna ich część dotyczy rozmiaru przesyłki. Największa powinna ważyć do 30 kg, a jej wielkość nie powinna przekroczyć 250 centymetrów sumy długości i największego obwodu. Ważna jest także kwestia zapakowania przesyłki w odpowiedni sposób. Przedmiot warto owinąć folią stretch, bądź bardziej popularną folią bąbelkową. Jeśli przestrzeń w pudełku nie jest całkowicie wypełniona, użyjmy gazet, by zabezpieczyć daną rzecz. Nie możemy oczywiście zapomnieć o nalepce adresowej. Upewnijmy się, że dane które na nią wprowadziliśmy są prawidłowe i koniecznie podajmy numer do adresata. Jest to istotne, ponieważ kurierzy bardzo często przed dostarczeniem przesyłki kontaktują się z odbiorcą.

Ważne informacje

Wybierając kuriera Poczty Polskiej mamy do wyboru dwie opcje Kuriera 48 i Ekspres 24. Ta druga możliwość pozwala na wysłanie ciężkich paczek i wykupienie dodatkowego ubezpieczenia nawet do 50 000 zł. Podstawowa ochrona wynosi do 1000 zł. Jeśli wybierzemy Kuriera 48 najlepiej nadać paczkę do godziny 15 w placówce pocztowej. Przesyłki wysyłane później będą zaznaczone jako nadane w kolejnym dniu.

Nadawanie paczek kurierem jest dość proste i nie powinno sprawić nikomu żadnych problemów. Jeśli nie możemy zdecydować się jaką firmę wybrać, skorzystajmy z portalu typu Sendit.pl. Będziemy mieli tam możliwość sprawdzenia kilku usługodawców, porównania cen i zapoznania się ze specyfikacją dotyczącą rozmiaru oraz wagi paczki. Jest to ogromne ułatwienie, szczególnie dla zabieganych osób, które nie mają czasu na przeszukiwanie Sieci w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty.