2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Wypadkowy poniedziałek

by Marek Sokołowski on Luty 15, 2016

W poniedziałek na naszych drogach zdarzyło się niestety kilka wypadków. Tragicznie, jak już informowaliśmy, zakończyło się zderzenie ciężarówki DAF z jadącym w kierunku Radomia, osobowym Volkswagenem busem. Do tego tragicznego zdarzenia  doszło w miejscowości Barak, chwilę po godzinie 7.  W tym wypadku śmierć  poniosło dwóch pasażerów Volkswagena: 46-letni mieszkaniec Pińczowa i 28-latni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Do szpitala w Skarżysku trafili trzej mężczyźni: 43-letni kierowca busa  i jadący tym pojazdem jako pasażer mieszkaniec świętokrzyskiej gminy Pierzchnica oraz lekko ranny 24-latek z gminy Szydłów.
Samochodem ciężarowym DAF jadącym w stronę Kielc, kierował 38-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego. On wyszedł z opresji bez obrażeń ciała.  Ruchem samochodów kierowali szydłowieccy policjanci, zaś strażacy  z JRG w Szydłowcu zabezpieczyli miejsca zdarzenia, odcięli źródeł napięcia w autach i udzielili pomocy osobom poszkodowanym. Ze względu na skalę uszkodzeń pojazdów biorących udział w wypadku, musieli użyć dla wykonania dostępu do poszkodowanych, specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.  Zabezpieczyli także lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani byli kolejno przekazywani Zespołom Ratownictwa Medycznego, a priorytety transportowe wyznaczał koordynator medycznych działań ratowniczych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji  i Prokuratora miejsce zdarzenia uprzątnięto ze szczątek powypadkowych i rozlanych płynów eksploatacyjnych.Przez blisko 4 godziny droga krajowa Nr 7 była całkowicie nieprzejezdna. Funkcjonariusze Policji zorganizowali niezbędne objazdy. w tej akcji brało udział  36 strażaków oraz 9 samochodów gaśniczych  i specjalnych.
Dodatkowo  jeszcze w tym samym dniu na krajowej „Siódemce” w Szydłowcu około godziny 916 , skutek wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Po przybyciu strażaków  poszkodowani znajdowali się już poza autami. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu źródeł napięcia w autach oraz zakręceniu zaworów butli z gazem. 66 – cio letni mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie odwieziony do Szpitala.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji miejsce zdarzenia uprzątnięto ze szczątek powypadkowych i rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na odcinku drogi krajowej na którym doszło do wypadku odbywał się wahadłowo. W działaniach udział brało udział brało 10 strażaków oraz 2 samochody ratowniczo- gaśnicze.

Info przekazał: st. kpt. Bartłomiej Wilczyński Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Szydłowcu