2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Wyjazdy językowe, czyli zwiedzanie i nauka

by Bartosz Kaluga on Listopad 2, 2016

Smiling students in classroom with the teacher.

Nauka w Londynie, Barcelonie, Paryżu? Brzmi cudownie! Nic tak nie sprzyja nauce języka, jak przebywanie w naturalnym środowisku, gdzie wokół nas wszyscy mówią w danym języku. Wyjazdy językowe są doskonałym uzupełnieniem kursu stacjonarnego w Polsce.

Dla sceptycznych jest jeszcze jedna dobra wiadomość: nauka połączona jest z bogatym programem atrakcji, zwiedzania miasta, by atmosfera była swobodna i zachęcała do porozumiewania się w języku obcym.

Wyjazdy językowe do Londynu

Jak angielski to tylko w Londynie! To miasto inspiruje i zachęca do nauki jak żadne inne. Podczas wyjazdów językowych używamy angielskiego w sposób naturalny, uczymy się od siebie nawzajem i jesteśmy jeszcze bardziej spragnieni wiedzy. Możemy całkowicie „zanurzyć” się w języku, poznać nowa kulturę i ludzi. Istne „must see” w Londynie to przede wszystkim Big Ben, Parlament, Tower Bridge i Pałac Buckingham. Jak widać wyjazdy nie służą jedynie nauce, ale również zwiedzaniu J.

Wyjazdy językowe organizowane są przez wiele szkół w Polsce, warto sprawdzić spis szkół językowych i porównać oferty. Tzw. wakacje z językiem organizowane są zarówno dla młodzieży i dorosłych, możemy wybrać porę roku i długość pobytu. Wyjazdy językowe do Londynu oferuje m.in. Cambridge School of English, zapewniając zakwaterowanie, naukę, zajęcia dodatkowe i atrakcje. Obozy językowe organizuje również szkoła Sprachcaffe. Są kierowane dla młodzieży od 14 roku życia. Jak większość szkół oferuje zakwaterowanie, przelot i wyżywienie (a także mnóstwo atrakcji!). Szkoła językowa Lexis również jest nastawiona na wyjazdy młodzieżowe, ale również opracowała specjalny program dla dzieci, dla których nauka angielskiego będzie prawdziwą przygodą.

Wyjazdy językowe do Barcelony

Stolica Katalonii przyciąga turystów spragnionych ciepła, pięknych widoków, architektury i niepowtarzalnego klimatu beztroski. Dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Nauka hiszpańskiego w pięknym kolonialnym budynku z ogrodem w samym sercu Barcelony? To możliwe! Wybór jest bardzo duży, dlatego warto przejrzeć oferty różnych szkół językowych, by dobrać dla siebie najciekawszą. Jedną ze szkół, która oferuje wyjazdy językowe jest LinguaSchool. Program zakłada pracę w grupach lub „jeden na jeden”, czyli indywidualne konwersacje na wybrany przez kursanta temat. To doskonała okazja do intensywnej, ale przyjemnej nauki, jak i poznania kultury mieszkańców Barcelony. Kolejną szkołą, która organizuje wyjazdy językowe od wielu lat jest Szkoła Języków Obcych Lektor. Oferuje zakwaterowanie u rodziny hiszpańskiej, co z pewnością pomoże w przełamaniu bariery językowej w przyjaznej atmosferze.

Wyjazdy językowe do Paryża

Nauka języka francuskiego to również wspaniała przygoda i efektywna nauka. Zapewne wiele osób pragnących nauczyć się francuskiego marzy o chwili odpoczynku nieopodal wieży Eiffla, by chłonąć ten piękny widok, język i kulturę. Obozy językowe w Paryżu organizuje między innymi szkoła językowa Accord Paris, szkoła EF, Lexis, Glossa, Lingua Nova i wiele innych.

Wszystkie szkoły łączy to samo: zapewniają naukę języka francuskiego w przyjaznej atmosferze, pod okiem doświadczonych native speakerów. Niektóre szkoły oferują również połączenie hobby z nauką. Tak jest w przypadku ATJ Lingwista. Organizowane są wyjazdy piłkarskie z językiem, czyli połączenie sportu i nauki. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które mają swoją pasję, ale również obowiązki. A do tego intensywne szkolenia piłkarskie prowadzone są przez certyfikowanych trenerów najsłynniejszych klubów. Brzmi świetnie!

Wybierz wyjazd dla siebie! https://langzie.pl/kursy-wyjazdowe/