2019-04-21

Imieniny: Julii i Heleny

Wyjazd dzieci i młodzieży z sołectwa Barak

by Bartosz Kaluga on Grudzień 17, 2013

W dn. 15.12.13 r. dzieci i młodzież z sołectwa Barak odbyła integracyjno-edukacyjną wycieczkę autokarową do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz na obiekty klubu sportowego Legia Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej w ramach środków przeznaczonych dla mieszkańców sołectwa Barak z funduszu sołeckiego.

Uczestnicy mieli możliwość: zwiedzenia wystaw w Centrum Nauki Kopernik oraz obejrzenia meczu ekstraklasy Legia Warszawa – Cracovia Kraków, który zakończył się zwycięstwem Legii 4-1. W barwach warszawskiego klubu wystąpił wychowanek Szydłowianki Dominik Furman.

Dzieci i młodzież z dużym zaciekawieniem oglądała eksponaty i wystawy w Centrum Nauki Kopernik, spożyła obiad w Bistro Wiem i udała się na mecz Legii, gdzie żywo dopingowała zawodników obydwu drużyn i z wieloma wrażeniami wróciła szczęśliwie do domu w późnych godzinach nocnych.

Głównym organizatorem wyjazdu i zarazem kierownikiem wycieczki  był radny Rady Miejskiej w Szydłowcu Marek Artur Koniarczyk. Współorganizatorem wyjazdu była także sołtys sołectwa Barak P. Halina Tamioła. Współopiekunem młodzieży podczas wyjazdu był mieszkaniec sołectwa P. Andrzej Dędys.