2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Wygrał 20 milionów w Lotto! Jak tego dokonał?

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 19, 2016

Dokładnie 9 kwietnia zanotowano rekordową dotąd wygraną w Lotto w tym roku. Szczęśliwa szóstka padła w Węgrowie i przyniosła zwycięzcy dokładnie 20 115 632,40 zł! Tak wysoka kwota jest wynikiem piętrzących się od tygodni kumulacji, których nie udało się rozbić, aż do niedawna. Gracz z Węgrowa był też o tyle szczęściarzem, że nie musiał dzielić się nagrodą z nikim innym, bowiem tylko on jeden wytypował wszystkie 6 liczb: 20, 25, 32, 36, 43, 47.

Przed nami majówka, a chwilę później dużymi krokami będą się zbliżać wakacje. Są to takie momenty, kiedy wielu z nas przydałby się zastrzyk gotówki. Specjalnie z tej okazji, trochę z przymrużeniem oka, postanowiliśmy prześledzić najważniejsze serwisy i fora o lotto, aby sprawdzić, czy da się zwiększyć nasze szanse na wygraną. Poniżej nasze wnioski.

Jakie są szanse na trafienie „szóstki”?

Najpierw garść niezaprzeczalnych faktów. Rachunek prawdopodobieństwa przy trafieniu „szóstki” w Totka wynosi dokładnie 1 do 13 983 816. Zatem żeby mieć całkowitą pewność, że wygramy, musielibyśmy zakupić niemal 14 milionów zakładów, każdy z inną kombinacją sześciu liczb. Czy taki zabieg byłby opłacalny? Oczywiście, że nie, biorąc pod uwagę fakt, że pojedynczy zakład kosztuje 3 zł. Nawet gdybyśmy wygrali 20 milionów, to strata na poczet inwestycji byłaby zbyt bolesna.

Wiemy, że szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu z Węgrowa nie kombinował aż tak bardzo. Gracz ten podobno zakupił jednorazowo kilka (a nie kilkadziesiąt milionów) zakładów na chybił-trafił. Wśród nich znalazł się ten jeden jedyny.

Jakie liczby typować?

Warto zwrócić uwagę, że nowy lotto milioner nie zastanawiał się zbytnio także nad wyborem liczb i zdecydował się na opcję chybił-trafił. Sprawdziliśmy jednak, że nie mogło to w żaden sposób wpłynąć na jego wygraną, ponieważ każda możliwa kombinacja sześciu liczb ma taką samą szansę na wylosowanie. W praktyce oznacza to, że można zarówno pozwalać maszynie, by wybrała liczby za nas, oraz typować je samemu. Wielu Polaków, zwłaszcza wiernych fanów lotto, od lat typuje wciąż te same liczby, w nadziei, że wreszcie wypadną. Oczywiście nie należy zmieniać swoich przyzwyczajeń, jeśli w jakimś stopniu mocno się wierzy, że te a nie inne numery przyniosą nam szczęście (bo np. odpowiadają ważnym datom z naszego życia). Nie zapominajmy, że łut szczęścia to jednak jeden z głównych (jeśli nie podstawowy)warunków trafienia „szóstki”.

Czy istnieje przepis na lotto?

Wszelkie metody, o jakich czytaliśmy mogą nas jedynie zbliżyć do zwycięstwa. Nie ma jednak sprawdzonego, niezawodnego sposobu, który załatwiłby nam miliony na koncie bankowym.

Przede wszystkim, grając systemem możemy zwiększyć swoje szanse na  wielką wygraną. W wielkim skrócie, gra systemowa polega na wytypowaniu większej ilości liczb, niż zakładają zasady gry. Czyli w przypadku klasycznego lotto, zamiast zakreślić 6 numerów w jednym polu do gry – możemy zaznaczyć np. 7, albo nawet 12 liczb! Oczywiście za taki zakład zapłacimy więcej niż 3 złote, ale na pierwszy rzut oka już widać, że nasze szanse na zwycięstwo będą większe.

Nie dajcie się nabrać na żadne obietnice, że zakup danej książki, dostępu do serwisu albo narzędzia internetowego sprawią, że następnym razem bezbłędnie wytypujecie sześć liczb. Takie cudowne przepisy na lotto nie istnieją.

Liczy się przede wszystkim wspomniany wyżej łut szczęścia, dobra zabawa, a także odrobina wiary w to, że może nam się udać. Co roku w Polsce aż kilkadziesiąt osób dołącza do grona lotto milionerów. Jak pokazują statystyki, w ciągu ostatnich 20 lat, ponad 1100 osobom udało się trafić „szóstkę”. Zapewne wiele z tych osób przed wygraniem w ogóle nie zdawało sobie sprawy, że szczęście może uśmiechnąć się właśnie do nich. A jednak…

Jakie są Wasze doświadczenia z Totkiem? Czy udało Wam się trafić więcej niż „trójkę”?