2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

„Wygraj Sukces” – kwalifikacje wstępne w Szydłowcu.

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 5, 2016

W minioną sobotę, 2 kwietnia w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbyły się kwalifikacje wstępne do 21 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „WYGRAJ SUKCES”.

Głównym organizatorem konkursu, który jest adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski jest Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Studio PRO-MEDIA z Tarnobrzega natomiast SCK po raz pierwszy jest organizatorem pierwszego etapu imprezy.

Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu wśród solistów, samokształcenie muzyczne oraz promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.

Udział w szydłowieckich kwalifikacjach wzięło 17 wykonawców z Szydłowca, Radomia, Opoczna, Skarżyska Kamiennej i Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy wykonywali dwie piosenki w języku polskim: jedną – obowiązkowo wybraną z dotychczasowych 21 płyt Konkursu „Wygraj Sukces” i drugą dowolną.

Sobotnie prezentacje oceniała komisja artystyczna w składzie: Agnieszka Szpara – magister sztuki, nauczyciel muzyki oraz Wioleta Fijałkowska – muzyk, założycielka i inspiratorka młodzieżowego zespołu ludowego Guzowianki z Guzowa.

Decyzją Komisji, nominację do kolejnego, regionalnego etapu konkursu otrzymały 4 wokalistki z szydłowieckiej {Pracowni Muzycznej PIANO: Ania Bębenek, Angelika Kaluga, Karina Czarnota, Małgosia Noga oraz Patrycja Posionek z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu i Martyna Cieśla z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Komisja postanowiła również przyznać 5 wyróżnień dla: Oli Wnuczek i Natalii Sokołowskiej z Pracowni Muzycznej „Piano”, Patrycji Kucharczyk z Gimnazjum nr 1 w Opocznie, Oliwii Bródce z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Oraz Julii Tłuczkiewicz z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kwalifikacje wstępne w Szydłowcu są pierwszym etapem w trzystopniowych zmaganiach konkursowych o nagrodę główną czyli wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem dla laureata Grand Prix i jego instruktora. Finał w dniach 9 – 11 czerwca br. w Tarnobrzegu. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny .