2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Wycieraczka grafitowa – ważny element, ważna decyzja

by Bartosz Kaluga on Maj 30, 2016

Zakup i wymiana wycieraczek samochodowych to prościzna, czyż nie? A jednak można byłoby się mocno zdziwić słysząc o tym jaka wiele osób dokonuje złego wyboru. Nie można sobie na to pozwolić, przecież pióra do wycieraczek stanowią bardzo ważny element wpływający na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Czytaj dalej i sprawdź, czy aby na pewno robisz to dobrze.

Zanim wybierzesz odpowiednie wycieraczki samochodowe musisz na spokojnie przemyśleć kilka czynników, które będą wpływać na ich ostateczny wybór. Oczywiście, że najważniejsze jest to by wycieraczka wzorowo spełniała swoją funkcję, a to będzie miało miejsce jeśli pióra do wycieraczek będą idealnie dopasowane. Jednak wielu kierowców zapomina również o tym, że wypada pod uwagę wziąć styl jazdy. Odpowiedz sobie również na pytanie czy zależy Ci na tym, by wycieraczki nie rzucały się w oczy na szybie- dzisiejsze wycieraczki grafitowe mogą Ci to zapewnić. Tak samo, jeśli chodzi o nieprzyjemności związane z problemem zamarzniętych wycieraczek – również tego możesz sobie oszczędzić podejmując odpowiednią decyzję.

Zatem jakich wycieraczek szukać?

1. Powodujących mniejszy opór powietrza.

2. Sprawnie działających nawet podczas dużych prędkości.

3. Nie rdzewiejących.

4. Nie odchodzących od szyby nawet podczas sporych podmuchów wiatrów.

5. Nie sprawiających problemów w trakcie minusowych temperatur.

Dlaczego wycieraczka grafitowa będzie ok?

Bliskie ideału okazują się wycieraczki grafitowe dobrych producentów, bowiem właśnie one bardzo dobrze przylegają do szyby, a poza tym nie piszczą, nie będą też zgrzytać. Stawiając na takie wycieraczki zapewniasz sobie równomierne rozłożenie nacisku, jak również zgrabne i skuteczne usuwanie wody, zanieczyszczeń – bez zacieków i bez smug. Co więcej, grafitowe pióra do wycieraczek to także większa żywotność, a co za tym idzie – większe oszczędności w aspekcie długoterminowym.

Wydawałoby się, że wycieraczka samochodowa to po prostu wycieraczka i nie ma tutaj żadnej większej filozofii, ale jak widać wyraźnie mija się to z prawdą o wysokiej jakości wycieraczka grafitowa może znacznie podnieść komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zatem warto zainwestować w wycieraczki pokryte grafitem, chociaż są z nieco wyższej półki cenowej – dzięki nim smugi, hałas, lód, woda czy śnieg nie będą już utrapieniem – co ma zwykle miejsce wtedy, gdy idzie się na łatwiznę i sięga się po prostu po pierwsze lepsze wycieraczki samochodowe z hipermarketu.

Oczywiście, że znalezienie tych idealnych do danego samochodu i swoich preferencji może zająć nieco czasu – niemniej jednak warto. Dla ułatwienia podajemy poniżej kontakt do sprawdzonego sklepu, w którym można zaopatrzyć się w wyżej wspominane wycieraczki grafitowe.

Szerokiej drogi!

Artykuł powstał przy współpracy z: olejesamochodowe.com.pl