2022-12-09

Imieniny:

Wycieczki szkolne – gdzie warto pojechać?

by Bartosz Kaluga on Maj 12, 2017

Wiosna i lato to pory roku, w których najczęściej planujemy wycieczki szkolne. Gdy pogoda dopisuje, warto wybrać się na wyjazd i odpocząć od klasówek czy egzaminów. Ile uczniów, tyle propozycji, dlatego wychowawcy mają nie lada orzech do zgryzienia, by wybrać miejsce na wycieczkę szkolną. Przedstawiamy listę najciekawszych miejsc.

 Wycieczki szkolne do Warszawy

Warszawa jest często wybieranym miastem, jeśli chodzi o wycieczki szkolne. Każdy powinien choć raz w życiu zobaczyć stolicę, centrum najważniejszych wydarzeń. Dobrze w tym wypadku wybrać ofertę przewodników, którzy podczas jednego dnia pokażą nam najważniejsze i najciekawsze atrakcje tego miasta. A jest w czym wybierać! Jeśli decydujemy się na wycieczki szkolne do Warszawy, warto zobaczyć m.in. Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Belweder, Łazienki Królewskie i oczywiście warszawską Starówkę. W ramach edukacji dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik.

Zwiedzanie Wrocławia

Wrocław to przepiękne miasto, które może poszczycić się wielowiekową tradycją. To tutaj przeplatają się kultury niemiecka, czeska i polska. Nie bez powodu nazwane jest Europejską Stolicą Kultury. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Przede wszystkim, Stare Miasto, Panoramę Racłwicką, ZOO, Afrykarium. Świetną atrakcją będzie na pewno rejs statkiem po Odrze. Turyści chwalą również taras widokowy Sky Tower, skąd widać panoramę miasta. Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest także odwiedzenie indiańskiej wioski czy Manufaktury Słodyczy.

Wyjazd na wycieczkę do Krakowa

Wycieczka szkolna do Krakowa jest świetnym pomysłem, jeśli chcemy zobaczyć gród królewski, w którym znajduje się mnóstwo zabytków, teatrów. Kraków cechuje się niepowtarzalną atmosferą, gdzie tętni życie kulturalne. Wiele osób ulega czarowi Krakowa i z przyjemnością tu wraca. Obowiązkowym elementem na liście zwiedzania powinien być oczywiście Zamek Królewski na Wawelu czy krakowski Kazimierz. Warto także zwiedzić muzea, m.in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAKOprócz miejsc historycznych, w Krakowie czeka na nas mnóstwo powierzchni rozrywkowych, np. kino trójwymiarowe.