2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Wycieczka po Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu

by Bartosz Kaluga on Listopad 24, 2014

Uczniowie z pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu zwiedzali szydłowiecka jednostkę policji .Celem tej ubiegłotygodniowej dydaktycznej wycieczki było przybliżenie dla uczniów codziennej pracy szydłowieckich policjantów oraz zapoznanie się z urządzeniami i wyposażeniem jakim posługują się  funkcjonariusze  będący na służbie. Uczniów oprowadzał i opowiadał o pracy w policji asp. szt. Piotr  Zięba z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP Szydłowiec.

Zwiedzanie pomieszczeń służbowych szydłowieckiej komendy policji uczniowie rozpoczęli od stanowiska kierowania, czyli miejsca, gdzie pracuje dyżurny jednostki i kieruje podległymi patrolami. Uwadze uczniów również  nie umknęło pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji i zarazem pytań do policjanta oprowadzającego wycieczkę.

Drugi etap wycieczki to zapoznanie się z tajnikami pracy policyjnego technika kryminalistyki oraz pokaz osobistego wyposażenia policjanta  i oglądanie policyjnych radiowozów o różnym przeznaczeniu.

Na zakończenie miłego spotkania z uczniami zaprezentował się Ares czyli policyjny pies patrolowo tropiący. Ares pod nadzorem swojego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej  jak i  podczas tropienia śladów pozostawionych przez przestępców.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu