2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Wychowanie do życia wg Marii Grzegorzewskiej

by Bartosz Kaluga on Październik 21, 2016

Dążąc do tego , aby nasze społeczeństwo było humanitarne i sprawiedliwe, musimy zachować szacunek do każdego człowieka. Niepełnosprawność nie oznacza, że ktoś nią dotknięty jest mniej wartościowy jako człowiek, czy mniej uprawniony do równych szans edukacyjnych.
Maria Grzegorzewska twórczyni Ośrodków Pracy w Szkołach Życia mówiła  „(…) pomyślmy głębiej o zagadnieniach dzieci niepełnosprawnych, otoczmy je rozumną i dobrze zorganizowana opieką wychowawcza a wynikiem naszej pracy będzie zdrowsze i szczęśliwsze społeczeństwo.”
W myśl tej dewizy kolejny raz uczniowie  z klasy specjalnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu pod kierunkiem nauczycieli p. D. Suligowskiej i p. E. Barszcz kontynuują rozpoczęte zajęcia kulinarne. Tym razem uczniowie uczyli się dobierać, mierzyć i ważyć składniki produktów spożywczych, z których przygotowywali gofry. Uczniowie uczyli się również bezpiecznego posługiwania się urządzeniami działającymi na prąd pod bacznym okiem nauczycieli. Najbardziej emocjonująca była końcówka zajęć kiedy to uczniowie degustowali i częstowali przygotowanym deserem Dyrekcje  i nauczycieli oraz kolegów ze szkoły.
Podziękowania i ciepłe słowa jakie otrzymali dodały naszym uczniom skrzydeł. Były również pytania o następne zajęcia kulinarne.
Info: Dorota Suligowska