2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Jak wybrać dobrego lakiernika samochodowego?

by Damian Ziółkowski on Kwiecień 29, 2019

Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrego lakiernika samochodowego? W dużych miastach, gdzie ofert naprawdę nie brakuje, nie jest to łatwe. A przecież nikt nie chciałby powierzyć samochodu w niewłaściwe ręce. Polecenia znajomych również mogą okazać się nietrafione. Czym się kierować przy wyborze?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrego lakiernika?

Jak dowiedzieć się można z bloga serwisu Japan Tech, przy wyborze lakiernika samochodowego mieszkańcy dużych miast często kierują się ważnym kryterium, jakim jest cena. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałe. Warto jednak wiedzieć, że dobry warsztat zaoferuje nam konkurencyjne ceny przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług lakierniczych. Dlaczego? Choćby ze względu na to, że dokonuje wielu napraw, a produkty oraz narzędzia niezbędne do pracy nabywa w ilościach hurtowych. Dla nas jako klientów oznacza to, że wiele osób zaufało firmie oraz poleca ją innym, a użyte materiały są zawsze świeże. Jest to kluczowe dla zachowania pełnej trwałości oraz jakości zastosowanego lakieru.

Nowoczesne narzędzia warsztatowe

Warto sprawdzić w jakich warunkach pracuje lakiernik. Czy ma do dyspozycji komorę bezpyłową gwarantującą izolację świeżego lakieru od czynników zewnętrznych? Istotne jest również wyposażenie w mieszalnię lakierów oraz urządzenie zwane fotospektrometrem, dzięki któremu możliwe jest optymalne dopasowanie koloru lakieru do karoserii samochodowej. Również wszelkie akcesoria lakiernicza powinny być nowoczesne i wymieniane regularnie.

Uczciwość napraw i rozliczeń

Zakład, któremu powierzamy nasze auto, powinien przeprowadzić dokładne oględziny samochodu w celu dokładnej oceny oraz wyceny wszelkich napraw. Wiele firm ma zwyczaju informować swoich klientów o wycenie w okolicach danej kwoty. Profesjonalista dokładnie wskaże nam cenę, jaką zapłacimy za jego usługi. Poinformuje nas też o wszystkich pozostałych kosztach i oceni czy są potrzebne dodatkowe naprawy, na przykład blacharskie. Nikt z nas bowiem nie lubi być zaskakiwany przez sytuacje, w których musimy dopłacić kilkaset złotych za dodatkową usługę, która była według specjalisty niezbędna, a kosztu której nie ustalono z nami. Profesjonalny lakiernik w przypadku konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek dodatkowych prac, skontaktuje się z nami w celu dookreślenia zakresu usług.