2022-12-09

Imieniny:

Wybór ogrodzenia i bramy wjazdowej

by Bartosz Kaluga on Grudzień 7, 2018

Chcąc cieszyć się eleganckim i wymarzonym domem, należy również dopasować do posesji jak też do postawionego budynku odpowiednie ogrodzenie wraz z bramą wjazdową. Wielu właścicieli posesji przed rozpoczęciem budowy domu lub w jej trakcie, stawia tymczasowe ogrodzenie siatkowe, gabionowe, aluminiowe, by wyraźnie zaznaczyć granice swojego terenu prywatnego.

Wśród właścicieli posesji, popularnym typem stawianych ogrodzeń są ogrodzenia gabionowe, które polegają na użyciu głównego materiału jakim jest kamień oraz siatka. Do koszy gabionowych wsypywane są małe i średniej wielkości kamienie, które ograniczone są wokół siatką, co powoduje, że kamienie się nie przemieszczają ani nie wypadają. Jest to ogrodzenie, które niezwykle elegancko się prezentuje i nie wymaga żadnej konserwacji. Ogrodzenie tego typu jest odpowiednie do każdego stylu budynku i jego elewacji.

Ogrodzenia cieszące się również sporym zainteresowaniem to ogrodzenia wykonane z betonu architektonicznego. Są to wizualnie eleganckie i stylowe ogrodzenia, które mogą być łączone z metalem lub aluminium, co może pozytywnie wpłynąć na wygląd i całość posesji. Jest to ogrodzenie trwałe, wykonane z wysokiej jakości betonu, odporny na surowe warunki atmosferyczne. Ogrodzenia aluminiowe są trwałe, panele te wykonane w wysokiej jakości metodzie proszkowej, dzięki której istnieje możliwość zastosowania nawet 250 kolorów. Ogrodzenie to jest bardzo trwałe nie wymaga szczególnej konserwacji, pasuje do każdego typu budynku.

Do wybranego typu ogrodzenia dopasować można odpowiedni typ bramy. Wyróżnić należy bramy przesuwne oraz bramy dwuskrzydłowe. Wszystkie typy bram mogą być zasilane napędem elektrycznym, co głównie dotyczy bram przesuwnych. Ten typ bramy wysuwa się ze jednostronnego skrzydła do jej zamknięcia, i wsuwa się w skrzydło do jej otwarcia. Porusza się w szynie za pomocą kółek, które trzeba regularnie czyścić. Bramy dwuskrzydłowe mogą być używane z napędem, jej skrzydła otwierają się do środka posesji, dlatego posesja powinna być dość duża.

fot. lakate.pl