2022-12-09

Imieniny:

Wybieramy perfekcyjne łóżko do sypialni. O czym warto pamiętać?

by Bartosz Kaluga on Sierpień 23, 2018

Od tego, jakie łóżko wybierzemy do sypialni, zależy nasz komfort snu. Podpowiadamy, na jakie parametry tego mebla warto zwrócić szczególną uwagę!

Łóżko jest podstawowym meblem w sypialni, który pozwala domownikom na komfortowy sen. Nieodpowiednio dobrane może nie tylko nie pasować estetycznie do wnętrza, ale również może nie dawać oczekiwanego komfortu.

Jakie powinno być perfekcyjne łóżko w sypialni? Przede wszystkim powinno zapewniać wygodny sen przez całą noc. Oprócz tego powinno być także funkcjonalne oraz stylowe, aby pasować do wnętrza. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań tego mebla?

Łóżko wygodne

Zacznijmy od komfortu łóżka, ponieważ to on ma tutaj największe znaczenie. Na wygodę snu wpływa przede wszystkim konstrukcja łóżka, ale również jego rozmiar, czyli najlepiej zdecydować się na łóżko większe, zapewniające więcej przestrzeni dla jednej czy dwóch osób.

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie nie tylko łóżka o ramach standardowych, ale również łóżka kontynentalne, które dotychczas spotykane były tylko w Stanach Zjednoczonych i w niektórych hotelach lepszej klasy.

Łóżka kontynentalne składają się ze specjalnej ramy, która wyposażona jest w sprężyny, na których kładzie się materac. Uzupełnieniem może być również dodatkowy materac nawierzchniowy, tak zwany topper. Dzięki takiej konstrukcji łóżka kontynentalne są dość wysokie, ułatwiając wchodzenie i schodzenie z posłania, a także zapewniają wyjątkową wygodę snu.

Za komfort łóżka odpowiada również zastosowany w nim materac oraz stelaż. Większą wygodę zapewniają materace wyższej klasy, na przykład takie jak materace lateksowe, z pianki termoelastycznej VISCO czy materace wysokoelastyczne. Zastosowanie strefowej konstrukcji kieszeniowej albo piankowej dodatkowo podwyższa komfort.

Wtedy, gdy z łóżka mają korzystać dwie osoby o innych preferencjach co do twardości materaca, warto pomyśleć o zakupie dwóch oddzielnych materaców albo o zamówieniu materaca o dwóch typach nawierzchni po każdej stronie.

Łóżko funkcjonalne

Perfekcyjne łóżko do sypialni powinno być także łóżkiem funkcjonalnym. Co dokładnie kryje się pod tym terminem? Funkcjonalne łóżko powinno pasować do przestrzeni i wyróżniać się dopasowaniem do potrzeb użytkowników.

Gdy w sypialni brakuje miejsca, dobrym pomysłem będzie wybór łóżka o szufladach ulokowanych pod materacem – można przechowywać w nich pościel oraz inne przedmioty, które nie mieszczą się w szafach.

Funkcjonalne łóżko może posiadać także wezgłowie, które zapewnia komfortowe podparcie dla głowy w trakcie czytania czy oglądania telewizji.

Łóżko estetyczne

Przy doborze łóżka do sypialni nie możemy zapominać również o tym, aby było ono estetyczne. Mebel możemy wówczas dobrać jako element całej kolekcji mebli sypialnianych, aby pasowały do siebie idealnie i tworzyły jednolitą kompozycję. Możemy też zdecydować się na model innego typu, na przykład na kontynentalne lóżko tapicerowane, które zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania.

Jako że każdy z nas ma nieco inne wymagania i gusty, warto zapoznać się z różnymi modelami łóżek przed dokonaniem zakupu. W internecie można znaleźć również mnóstwo inspiracji – zdjęcia na blogach, stronach sklepów i portalach wnętrzarskich mogą pomóc w podjęciu decyzji o stylu aranżacji wnętrza i doborze konkretnego modelu łóżka.

Do zapoznania się ze swoim asortymentem łóżek oraz innych mebli do sypialni zaprasza sklep Carpet Zone z Kielc, który dostarcza najwyższej jakości umeblowanie oraz materace do sypialni pochodzące od renomowanych producentów, także z Polski.